مطالب جديد 

مباحث
پست جديد وجود ندارد
20130312
دولت وحکومت لقمه لقمه بين تنظيم ها تقسيم شده است. «مجاهدين» درکجاي دولت وحکومت، نيستند؟

آيا ضيأ مسعود قبل از بيانيه با کسي مشورت مي کند؟
احمد ضياء مسعود، رييس جبهه ملي درمجلس ياد بود از مرگ مولاناي سيدخيلي از قوماندانان درجه اول جميعت اسلامي گفت که سياست هاي دولت در راستاي حذف مجاهدين از حکومت و آوردن طالبان به قدرت است.
به گفته او، کساني که...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 451
پست جديد وجود ندارد
20130311
محمد الله وطندوست
خاطرات و چشم ديد ها از سوم عقرب 1344
پژوهش و تحقيق محترم نصير مهرين محقق و تاريخ نگار معاصر کشور تحت عنوان "سوم عقرب را دگر باره بنگريم،" انگيزه نوشتن اين يادداشت گرديد.
بايد متذکر شوم که يادداشت هايم در مورد حادثه سوم عقرب و ديگر حوادث مهم کشور با تسلط طالبان در شهر مزارشريف به يغما برده شد و حسرت تنظيم يادداشت ها را بر دلم گذاشت. لذا در تنظيم اين خاطره به کدام نوشته و يادداشت اتکا نشده است. اگر نام هاي فراموشم شده باشد اميدوارم بر من ببخشانيد.
در سال چهل و چهار خورشيدي من در اکادمي تربيه معلمين در صنف دهم درس...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 455
پست جديد وجود ندارد
20130311
هزاران تن از معترضان خشمگين در شهر لاهور پاکستان بنا بر اتهام مورد مناقشه کفرگويي، خانه ها و دارايي هاي مسيحيان را به آتش کشيدند. يک جوان مسيحي متهم بود که حرفهايي در مورد حضرت محمد پيامبر اسلام گفته است.
اعتراض کنندگان صبح روز شنبه، 19 حوت / 9 مارچ، قبل از آنکه خانه ها، اثاثيه، بايسکل ها و موترسايکل هاي متعلق به مسيحيان را به آتش بکشند، در منطقه جمع شدند.
ملتان خان، افسر پوليس به خبرگزاري فرانس پرس گفت: "مشکل هنگامي آغاز شد که ادعا مي شود روز چهارشنبه يک جوان مسيحي به نام سوان مسيح در مورد...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 283
پست جديد وجود ندارد
20130310
کرزي: در حالي‌که گروه طالبان مردم را به قتل مي‌رساند و آمريکا در افغانستان "مردم آزاري" مي‌کند، بزرگان هر دو طرف در کشورهاي خارجي، باهم درحال مذاکره هستند.
آقاي کرزي در مراسمي سخن مي گفت که به مناسبت هشتم مارچ برگزار شده بود.
رئيس جمهوري افغانستان گفت، شماري از مقامات خارجي و "طالبان وطندوست" به او خبر داده‌ اند که سران گروه طالبان و آمريکا، باهم در حال مذاکره هستند.
آقاي کرزي ضمن نکوهش کليک حملات روز گذشته طالبان در کابل و خوست، گفت که "اين نوع بمب‌گذاري‌ها توسط...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 289
پست جديد وجود ندارد
20130310
فرمانده نيروهاي تحت رهبري ناتو در افغانستان گفته است اگر انتقال مسووليت امنيتي زندان بگرام از امريکايي ها به نيروهاي افغان باعث ايجاد تهديد عليه نيروهاي بين المللي گردد، اين انتقال انجام نخواهد شد.
تحويلدهي آخرين گروه زندانيان در بگرام يکي از دلايل اصلي اختلاف بين حامد کرزي، رييس جمهور افغانستان و نيروهاي ائتلاف بوده است. در همين راستا، مراسم انتقال مسووليت زندان روز شنبه، 19 حوت / 9 مارچ لغو گرديد.
جنرال جوزف دانفورد، فرمانده امريکايي نيروهاي ناتو در افغانستان گفت:...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 363
پست جديد وجود ندارد
20130308
آمريکايي‌ها با همکاري برخي از گروه‌هاي شبه نظامي در ناپديد شدن کانتينر‌هاي تدارکات ناتو دست دارند و با خارج کردن آنها از مسير اصلي، اين تدارکات نظامي را که شامل تجهيزات حساس نظامي و سلاح هاي مدرن مي باشد در اختيار طالباني قرار مي دهند که در خاک پاکستان مستقر هستند
شواهد تازه حکايت از آن دارد که مخالفين مسلح دولت در حمله هاي خود از سلاح هاي پيشرفته و تکنولوژي جديد استفاده مي کنند.
تسليحات پيشرفته و مجهز طالبان از يک سو و استفاده از شيوه هاي پيچيده نظامي در عمليات ها از طرف ديگر، همه حاکي از آن است که نسل...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 450
پست جديد وجود ندارد
20130307
کورياي شمالي تهديد کرده عليه آمريکا به حمله اتمي دست مي زند و جنگ کوريا را از سر مي گيرد.
روز پنجشنبه،7 مارچ، وزارت خارجه کورياي شمالي با صدور بيانيه‌اي ايالات متحده را متهم کرد که در صدد حمله اتمي به اين کشور است و هشدار داد که ارتش کورياي شمالي به حمله اتمي پيشگيرانه دست خواهد زد.
اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل در نشست امروز دور جديد تحريم هاي بين المللي را عليه کورياي شمالي تصويب کردند.
اواسط ماه گذشته...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 334
پست جديد وجود ندارد
20130307

شاه دوخت « هنديه» دختر غازي امان الله...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 695
پست جديد وجود ندارد
20130307
در حاشيه جنگ جديد "کاربرد زبانهاي بيگانه، واژه...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 295
پست جديد وجود ندارد
20130306من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 334
پست جديد وجود ندارد
20130306
دشمنان صلح و امنيت،نوکران آي.اس.آي.(برادران رئيس جمهور کرزي) اسيران جنگي را در ولايت بدخشان خلاف تمام موازين و مقررات جنگي تيرباران نمودند، اينراجنايت جنگي ميگويند امروز جنايات طالبان را ميتوان با جنايات فاشيستهاي نازي آلمان که در جنگ دوم جهاني مرتکب شده بودند مقايسه کرد.ولي نميدانيم چراجهانيان سکوت نموده اند و هنوز هم با فاشيست ها و حاميان شان صحبت از مذاکره مي نمايند.
ضمن اينکه جنايت طالبان و حاميان بين المللي شانرا تقبيح مينماييم از جامعه جهاني تقاضا داريم تا در محکمۀ مبتکرين و مرتکبين اين جنايت هولناک فعالانه اقدام نمايند.من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 492
پست جديد وجود ندارد
20130306
جواد ساعي
آيا بي بي سي مبلغ مشروعيت بخشيدن تعدد زنهاي رهبران جهادي نيست؟
در افغانستان کمتر رهبري است که از آزاديهاي زنان حرف نزد و از حقوق آنها حمايت نکند. اما همسران خود اين رهبران کجا هستند، چه مي‌کنند و آينده کشور خود را چطور مي‌بينند؟
بي بي سي به مناسبت هشتم مارچ روز بين المللي همبستگي زنان از جمله مليونها زن مصبيت زده وطن ما، با سومين همسر (37 ساله) آقاي محقق (57 ساله) يکي از رهبران "جهادي" و يکي از ملياردرهاي دوران که علاقه اش در داشتن کاديلاک هاي ضد مرمي شهره خاص و عام...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 376
پست جديد وجود ندارد
20130305
تيم ملي فوتبال افغانستان در دومين بازي گروهي خود از سلسله مسابقات چلنج کپ آسيا در لاووس، تيم ملي فوتبال مغلستان را با نتيجۀ يک مقابل صفر شکست داد.

تک گول پيروزي تيم ملي فوتبال افغانستان توسط بلال آرزو و زمينه سازي ماهرانۀ سنجر بازيکن ديگر افغان، در نيمۀ دوم ميدان وارد دروازۀ تيم مغلستان شد.
هر پيروزي در اين جام براي تيم ملي افغانستان از اهميت ويژه برخوردار است و در صورت قهرماني تيم ملي فوتبال افغانستان در چلنج کپ آسيا، راه براي رسيدن...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 382
پست جديد وجود ندارد
20130305
صرف بشما
من هشتم مارچ را صرف به شما...
تبريک ميگويم اي مادران مهربان که
آغوش گرم خويش را
آسايشگاه ساختيد و
تا ما زنده بمانيم وشما
جان باختيد،
نه به آن زنهاي زن ستيز
که در کرانه هاي حيات
با يک زير نويس مختصر
شمع زندگي مادران را خاموش
ميسازند و
هزران طفل چو من را
در جهنم مي اندازند
صرف به شما ،نه به خانم تي زيي ليوني ها(1)
نه به خانم کلنتون ها وتاچرها.
من هشتم مارچ را صرف به شما
تبريک...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 389
پست جديد وجود ندارد
20130304
تيم ملي فوتبال افغانستان در اولين ديدار از رقابت‌هاي چلنج‌کپ آسيا،با نتيجۀ يک بر صفر سريلانکا را شکست داد.
تيم ملي فوتبال افغانستان در دومين ديدار از رقابت‌هاي چلنج‌کپ آسيا،با نتيجۀ يک بر صفرمغلستان راهم شکست داد.
گول اين ديدار را بلال آرزو در دقيقه 45 به ثمر رساند. تيم ملي فوتبال کشور در اين ديدار با ترکيب منصور فقيريار، فيصل سخي زاده، جلال‌الدين شريعتيار، مقدر قاضي‌زاده، اسلام‌الدين اميري، آرش هاتفي، يوسف مشرقي سليم کوهستاني،،...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 270
پست جديد وجود ندارد
20130303

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 265
پست جديد وجود ندارد
20130303

چشم اندازانتخابات ریاست جمهوری افغانستان
وپیشینۀ عوامل وفکتورهای سه دهه جنگ درکشور

نویسنده: دکتور طاوس وردک لندن مارچ ۲۰۱۳
انچی درین مضمون می خوانید معلومات شخصی من بوده وهمه مستند است .

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 529
پست جديد وجود ندارد
20130302

امين الله مفکر «اميني»
سکوت نيرو هاي ديموکراتيک چپ در داخل ميهن و خارج از آن به چه مفهوم ؟

طوريکه همه مي بينيم عمدتا، از مدتي تقريبا يکسال باينطرف طور واضح، اوضاع در کشــور يعني ميهن عزيزم افغانستان در تمام عرصه هاي سياسي ، اقتصادي ، فرهنگي، مذهبي و عمدتا وضع امنيتي فوق العاده رو به خرابي ميرود . حتي رهبران دسته هاي راست گـرا کـــه خود زماني طور مستقيم دروخامت اوضاع در ميهن به تحريک و پشتيباني نيروي هاي ارتجاع در سطح ميهن، منطقه و جهان و خاصتا دستگاه سيا و پاکستان...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 508
پست جديد وجود ندارد
20130302
ابتدا توجه تانرا به صحبت برادر کوچک ، احمد ضيا مسعود که در مراسم هجدهمين سالروز يادبود شهادت عبدالعلي مزاري در مورد شخصيت مزاري صحبت نموده جلب مينمايم.

احمد ضيا مسعود، رييس جبهه ملي افغانستان: رهبر شهيد استاد عبدالعلي مزاري را شخصيت فرهيخته اي دانست که به خاطر آرمانها و خواست هاي مردم افغانستان مبارزه کرد و همواره خواهان يک جامعه عادلانه درکشور بود و تاکيد مي کرد که همه اتباع بايد به حقوق همديگراحترام بگذارند.

حال...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 679
پست جديد وجود ندارد
20130301
محمد الله وطندوست
جنبش ملي اسلامي اففانستان و وضع موجود
همه مي دانيم که جنبش ملي اسلامي افغانستان در مقطع معين تاريخ که حوادث سير شتابنده داشت و وظايف مبرم و جديدي در برابر نيروهاي سياسي و اجتماعي قرار گرفته بود پايه گذاري شد. عده يي از جوانان با تمايلات مختلف سياسي تحت رهبري الحاج سترجنرال عبدالرشيد دوستم بمنظور سهمگيري تاريخي در پروسه صلح و آشتي ملي اساس تشکلي را پي ريزي کردند که بعدا در ماه جوزا 1371 به جنبش ملي اسلامي افغانستان مسمي گرديد و با اشتراک سازمانهاي مذهبي، شخصيت هاي موثر سياسي،علما،روحانيون و...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 479
پست جديد وجود ندارد
20130227
پندار:در شماره تازه نشريه معتبر لوموند دپلوماتيک تحليلي در مورد اهداف نهايي زمامداران فعلي مصر وابسته به اخوان المسلمين بنشر رسيده است؛ از آنجاي که دولت هاي قبلي مصر از انور السادات تا حسني مبارک در جبهه "پشتيبانان و حاميان نيروهاي افراطي و جنگ افروز" در کشور ما قرار داشتند و بخشي از رهبران جهادي از دست پروردگان اخوان المسلمين مصر و پيرو آن هستند لذا توجه بينندگان سايت را به مطلب نشر شده جلب مينمايم.

گزيده هائي از کتاب «مردم خواهانند»...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 467
پست جديد وجود ندارد
20130226
رائول کاسترو در سخنراني اش واضح ساخت که تغيير نسل، نبايد به عنوان تغيير در سيستم سياسي در کيوبا تلقي شود. او تاکيد کرد: "من انتخاب نشده ام تا سرمايه داري را در کيوبا رواج دهم، من انتخاب شده ام تا سوسياليسم را تکميل کنم، نه آنکه آن را نابود سازم."

کنگره خلق در هاوانا، رائول کاسترو را براي پنج سال ديگر به مقام اش به عنوان رهبر حکومت و رييس دولت تاييد کرد. او بعد از آن اعلام کرد که بعد از پايان دور دوم کاري اش در سال 2018، کناره گيري مي کند.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 374
پست جديد وجود ندارد
20130226
بيل ستوبر مشاور آمريکايي نيروهاي پليس سنگين به گزارشگر بي بي سي مي‌گويد که قدرت او محدود است: "ما به عنوان مشاور مثل سگي هستيم که زياد پارس (غوغو) مي‌کند و کمتر گاز (دندان) مي‌گيرد.
اين گزارش تحقيقي بي‎بي‎سي نشان مي‌دهد که پليس ولسوالي سنگين ولايت هلمند در قتل، آدم‌ربايي و سوء استفاده از کودکان دست دارد.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 344
پست جديد وجود ندارد
20130225
ايمل فيضي، سخنگوي رييس‌جمهور کرزي، ديروز گفت شوراي امنيت ملي کشور، خواستار خروج قواي خاص نيروهاي امريکايي از ولايت ميدان‌وردک شده است. آقاي فيضي گفته که والي ميدان‌وردک گزارش داده است که اين نيروها خودسرانه عمل مي‌کنند و حتا در آدم‌ربايي و ناامني دست دارند. پخش اين خبر، بدون ترديد، شگفتي بسياري ايجاد کرده است.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 441
پست جديد وجود ندارد
20130225
محمد عالم افتخار
افغانستان؛ آمادهِ "تجدد و رونسانس" است نه مهياي "برگشت طالبان"
به روال تفاوت هايي که کمينه در امر ارائه مطالب خدمت عزيزان مد نظر گرفته ام؛ لطفاً به اين ويديوي کوتاه دقت فرمائيد:
بنده؛ قبل...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 1116
پست جديد وجود ندارد
20130225
محمدالله وطندوست
قتل عام هزاره هاي کويته و واکنش افغان ها

در مدت يکماه در دو حادثه جداگانه در حدود دو صد نفر از از باشنده گان شهر کويته که اکثريت آنان را شعيان هزاره تشکيل مي داد، جان هاي خود را از دست دادند و صد ها نفر نيز مجروح گرديدند.
گروه تروريستي جنگهوه مسول اين قتل ها شناخته شده اند. گروهي که در دشمني با شيعيان از چند سال بدينسو شهرت کسب نموده، هرگونه حادثه تروريستي ضد شيعيان به اين گروپ نسبت داده شده است.
در ارتباط حوادث کويته چند نکته قابل بحث است:
نکته اول اينکه چرا در...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 339
پست جديد وجود ندارد
20130225
پيام تسليت
با تأثر زياد از وفات والدۀ محترمه غتي ميهنپرست اطلاع حاصل نموديم که بدينوسيله مراتب همدردي و غمشريکي خويشرا به دوست و رفيق گرامي سيد نسيم ميهنپرست، همسر محترم شان و متباقي اعضاي فاميل محترم تقديم داشته، براي متوفي بهشت برين و براي بازماندگانش از بارگاه خداوند متعال صبر جميل آرزومنديم.
ميرعبدالواحد سادات، ياسين صادقي، محمد ولي، محمد يوسف رامين، جنرال نعمت الله حيدري، نبي آرين و قاسم آسمايي.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 288
پست جديد وجود ندارد
20130225
تا زمانيکه رئيس جمهورکرزي از ايران جيب خرج دريافت کند، دولت ايران به اعدام شهروندان افغان ادامه ميدهد و هيچ گونه دستور وي به وزارت خارجه و ساير مراجع دردي را دوا نميکند.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 271
پست جديد وجود ندارد
20130224
پندار :مولوي فقير محمد قوماندان ارشد طالبان پاکستاني به تاريخ 18 ماه فبروري توسط نيرو هاي امنيتي افغان در شرق افغانستان دستگير شد . وزيرداخلۀ پاکستان مي گويد به پوليس بين المللي يا انترپول توسل مي جويد که از افغانستان بخواهد تا مولوي فقير محمد را به مقام هاي پاکستاني تحويل دهد.
بايد از آقاي رحمان ملک وزير داخله پاکستان پرسيد ، که چرا تا کنون دولت پاکستان به در خواست هاي مکرر مقامات افغانستان در رابطه به تحويلدهي اعضاي رهبري طالبان زنداني...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 787
پست جديد وجود ندارد
20130224

گفتگوي اختصاصي 8صبح با احمدضيا مسعود، رييس جبهه ملي

8صبح: گزارش‌هايي منتشر شده که سران جبهه ملي در اين اواخر ملاقات‌هايي با مقام‌هاي سياسي و نظامي پاکستان داشته‌اند و در حال حاضر آقاي محقق هم در اسلام آباد تشريف دارد. داستان چگونه است؟
احمدضيا مسعود: تا حال که ما کدام ديداري نداشته‌ايم. تقريبا هشت يا نه ماه پيش صدراعظم پاکستان به کابل آمد، همان زماني که سفارت پاکستان افتتاح شد، ما و ديگر نمايندگان احزاب...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 544
پست جديد وجود ندارد
20130224
دنيز ايشچي
"يک"
راستي، آغاز تاريخ فلسفه را از کجا ميتوان تعيين کرد؟ از زماني که "هراکليوس" گفت که در يک رود خانه دوبار نمي شود شنا کرد؟ از زماني که "بودا" و يا " کنفوسيوس" آموزه هاي خود را فورمول بندي کرده و براي درک راز و رمزهاي هستي و ارائه رهنمودهاي خود جهت زندگي بهتر به مردم خود ارائه مي دادند؟ زماني که پيامبران درس هاي "الهي" خود را به قبيله و طايفه هاي خود ابلاغ مي کردند؟ زماني که آئين ميترائيزم و مهر پرستي با آداب و رسوم پيچيده آن همراه با قرباني کردن گاو و نوشيدن خون آن جاري بود، يا آئين اورفئوسي در يونان همزمان با آئين ميترائيزم...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 391
پست جديد وجود ندارد
20130224
دريک گزارش طلوع نيوز دربارأ چگونگي امنيت کابل...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 330
پست جديد وجود ندارد
20130223
اجساد پنج افغان که به جرم قاچاق مواد مخدر در ايران اعدام شده اند، روز شنبه، 5 حوت در منطقه کلفگان ولايت تخار در شمال افغانستان منتقل و به خاک سپرده شدند.

مراسم خاکسپاري اعدام شدگان در ولسوالي کلفگان در ولايت تخار
شماري از اعضاي خانواده هاي اين افراد در مراسم خاکسپاري آنها به مبين غفوري گزارشگر بي‎بي‎سي گفتند که حدود 80 نفر از ساکنان اين منطقه در شش ماه گذشته در ايران اعدام شده‎اند.ساکنان...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 334
پست جديد وجود ندارد
20130223

حضور
اين چه نيرنگ با من آن مـاه رخ ديرينه کرد
خون دل از من گرفت و دست هـارا خينه کرد
هر چه کـرد آن چشم شهلا را بنازم چونکه او
پـارۀ قـلب مرا با تار زلفـش پينــه کـرد
با غيابت الوداع گفت ، رخ بسوي مــا نمود
کلبۀ بي رنگ مـارا، بــا حضور رنگينه کرد
من بـرويش خويشتن را ،آنچه هسـتم ،ديدم
اين چنين آن ماه برمن ، روي خود آئينه کرد
آه ودردش مثل من ها، بس فزون بود ليکن او

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 295
پست جديد وجود ندارد
20130223
دوستي براي من زنگ زد و مطالبي را ابراز داشت که گويا من در برگه ديدگاه در فيسبوک چيزهاي نوشته ام و آن نبشته در نوشتار رفيق احمد حيدري زير نام « مرتجعين آينجا آرام اند»بازتاب يافته است. با مراجعه به سايت پندار دريافتم که در پراگراف چهارم نوشته موصوف چنين آمده است:
"... حدود دوسال پيش با داخل شدن در "فيسبوک"، که بيشتر همکاري را در استفاده از "فيسوک" و آموختن آن همراه من مساعدت کرد و با تبادل نامه هاي چربي مرا عضو گروپ "ديدگاه" خود ساخت، فکر ميکنم بعدِ يک يا دو بحث، رفيقِ عزيزي بنام صادقي در نوشته ي ابراز داشت که وي از مارکسيزم فاصله گرفته به "خدا پرستي" و "عبادت" رو آورده و تصميم دارد به حج برود،...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 663
پست جديد وجود ندارد
20130217

مرتجعين اينجا آرام اند*

Tuesday, February 12, 2013 4:56:27
هر باري که روي تعريف اين جمله که روشنفکران خصلت ارتجاعي دارند سر ميخوردم با خود در تبادل افکار بودم- يعني در يک جدال علمي و براي رد يابي اين موضوع، در حاليکه به هزار ها روشنفکر را ميدانم و معلومات دارم، که تا پاي دار هم رفته اند با شهامت شعار راه انساني خود را سر داده اند و اگر به تاريخ سياسي جهان نظري بياندازيم،...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 748
پست جديد وجود ندارد
20130222
پندار:اين تحليل هوشدار باش است و يا هم پيش زمينه براي ادامه "انقلاب عربي"؟
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2013/02/130220_an_persian_gulf_states_economy.shtml

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 256
پست جديد وجود ندارد
20130220

يادونه او بريتونه « زما د بريتونو کيسه»

په پېښورکې د پسرلي د وږمو څپې ښه په زور کې وې، تودوخه ورځ په ورځ زياتېدله، اخوا د عربو کاروانونه وو چې را روان وو او هدف يې د جلال اباد فتحه وه.

موږ ټول په دې باور وو چې جلال اباد په همدې اوو ورځو کې د مجاهدينو لاس ته ورلوېږي. د حوت 29 مه ده او 1367هه ل کال پاي ته په رسېدو وو، اوازې وې...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 499
پست جديد وجود ندارد
20130220
چند ماه پيش شماري از اين ملاها و مفتي‌ها تحصيل و آموزش در نظام آموزشي و تحصيلي افغانستان را ناروا خواندند و از پيروان‌شان خواستند که کودکان و جوانان‌شان را از رفتن به مکتب‌ها و دانشگاه‌هاي افغانستان، منع کنند.اين نشان مي‌دهد که حتا روند مکتب‌سوزي و قتل معلمان و شاگردان مکتب، در افغانستان به فتواي همين ملاهاي پاکستاني صورت گرفته است.طاهر اشرفي، رييس شوراي علماي پاکستان، به بي‌بي‌سي و ديگر رسانه‌هاي بريتانيايي گفته است که ملا‌ها و مفتي‌هاي پاکستاني در کنفرانس سراسري علما در...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 493
پست جديد وجود ندارد
20130220

يادداشت: اين گفتگو به صورت مشترک از سوي روزنامه 8صبح و راديوي آريانا انجام شده است.

پرويز کاوه: در نخست مي‌خوام کمي به گذشته برگردم و از شکل‌گيري حکومت جديد و رييس‌جمهور شدن آقاي کرزي و هم‌چنين اتهاماتي که بر شما از جانب دانا روهرا باکر مطرح شده است، بپرسم؛ يعني گويا شما در نشست اول بن، از يک جريان خاص قومي حمايت کرده‌ايد،‌ نه از يک جريان ملي. توضيح شما چيست؟
خليلزاد: در رهبري «تشکيل حکومت بعد از...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 775
پست جديد وجود ندارد
20130220

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 499
پست جديد وجود ندارد
20130220
خليلزاد: نامزدي حامد کرزي به عنوان رييس اداره‌ي موقت براي اولين‌بار در يک پرواز که ميان آسياي مرکزي و کابل صورت مي‌گرفت از سوي عبدالله عبدالله به سفير امريکا مطرح شده بود.
خليلزاد: افغانستان به اصلاحات ضرورت دارد نه انقلاب
سه شنبه 1 حوت 1391
8صبح، کابل: زلمي خليلزاد، سفير پيشين ايالات متحده امريکا درافغانستان گفته است که براي انتقال قدرت سياسي و نگراني ازآينده به يک اجماع ملي در افغانستان نياز است.
خليلزاد که درگفتگوي ويژه با 8 صبح و راديوي آريانا صحبت مي‌کرد همچنين اتهام‌هاي وارد شده از سوي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 486
پست جديد وجود ندارد
20130219
مردم افغانستان بعد از پيروزي جهاد ما با قوت هاي خارجي و همسايه هاي ما از خوش باوري کار گرفتيم که البته خوش باوري و نيت خوب چيزي بدي نيست و انسان نيک، انسان با عزت، انسان شريف و انسان با پيشينه بزرگ تاريخي اعتماد به نفس ميداشته باشد که او را خوش باور ميسازد و ما از خوش باوري خود مورد دسيسه قرار...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 499
پست جديد وجود ندارد
20130218
http://issuu.com/abdulnabiaryan/docs/_______________________________روزهاى سربى در اردوگاه سفيد سنگ
خاطرات يونس حيدرى
هديه به روان او كه مظلومانه جان داد!
كمپ2 اردوگاه ! سفيد سنگ
……………………………………………………………
فصل اول

"اردوگاه سفيد سنگ" پنج شنبه 1378/6/4
اتوبوس با سر نشينان خسته و گرسنه خود در...

من طرف admin - تعاليق: 1 - مشاهده شده: 2187
پست جديد وجود ندارد
20130217


سيد نورالله سادات، يکي از اعضاي برجسته حزب جنبش ملي، جنرال دوستم را به دخالت و تلاش براي کنترول اين حزب متهم کرده است. آقاي سادات گفته اگر جنرال دوستم از تلاش براي دخالت در حزب جنبش دست نبردارد، رازهايي را در پيوند به جنرال دوستم افشا خواهد کرد. به‌نظر مي‌رسد که آقاي سادات در تلاش است، با تضعيف موقعيت دوستم در جامعه‌ي ازبک‌تبار و حزب جنبش ملي، راه را براي سلطه کامل خود بر حزب جنبش ملي هموار کند. آقاي سادات پس از اين‌که جنرال دوستم، يک پست تشريفاتي نظامي دولت را احراز کرد، به‌عنوان رييس...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 761
پست جديد وجود ندارد
20130216

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 297
پست جديد وجود ندارد
20130216

يک بار با خود به انديشيد
نويسنده : دکتور طاوس وردک لندن فيبروري 2013
مادر من ، مادر تو ، مادر شما ، مادر هموطن ، مادر همه در نهايت امر مادر افغانها اين سرزمين ، اين خاک به تو صدا مي کند ،به تو پيغام دارد ، به تو الهام دارد ،به تو نصيحت دارد ، به تو وصيت دارد زيرا او در حال جان کندن است ، او در حال اخرين نفس هاي خود است، واو در حال بسيار مشکل وبسيار به ارمانهاي که هيچ کدام ازان ارمان ها را شما فرزندان بلهوس ، شما فرزندان بي کفايت ، شما فرزندان بي تفاوتش ، شما فرزندان که نسبت به برادران...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 415
پست جديد وجود ندارد
20130215

زمانيکه مطالب فيسبوک را مرور مينمودم ،مطلبي از آغاي مجيب الرحمن رحيمي توجه ام را جلب نمود که از کتاب «ياد داشتهاي استاد خليل الله خليلي » در مورد غلام بچه هاي امير عبدالرحمن خان ، اقتباس نموده و دوستان فيسبوکي ايشان در رابطه با آن کامنت هاي جالب و خواندني را گذاشته اند که مرور آن ازنظر خوانندگان سايت خالي از دلچسپي نخواهد بود.
«امير عبدالرحمن خان دو نوع غلام بچه داشت، يکي را غلام بچه هاي خاص و ديگر را غلام بچه هاي عام مي گفتند. غلام بچه هاي خاص براي تعليمات عالي در مکتب هاي شخصي مي...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 532
پست جديد وجود ندارد
20130213

باراک اوباما، رئيس جمهور ايالات متحده شام سه شنبه حين ايراد چهارمين خطابۀ سالانۀ اش در برابر اعضاي سنا و مجلس نمايندگان اين کشور گفت که با کمال اطمينان مي تواند بگويد که ايالات متحده ماموريت خود را در افغانستان تمام کرده و به هدف خود براي شکست القاعده نايل آمده است.

او گفت که در حال حاضر، 33 هزار مرد و زني را که در نيرو هاي ايالات متحده خدمت کرده اند، به امريکا بر گشته اند.

اوباما افزود "در بهار سال آينده، نيرو هاي ما در حالي نقش...

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 382
پست جديد وجود ندارد
20130212

براي نخستين بار يک آهنگساز افغان برنده جايزه گرمي (به انگليسي: Grammy Awards در اصل: جايزۀ گرامافون) در آمريکا شده است.
عمر اکرم، آهنگساز افغان ديشب در پنجاه‌ وپنجمين مراسم اهداي جوايز گرمي در لس آنجلس آمريکا جايزه بهترين "آلبوم نسل جديد" را براي آلبوم Echoes of Love يا پژواک‌هاي عشق دريافت کرد.
آقاي اکرم تا کنون چهار آلبوم موسيقي تهيه کرده که آلبوم‌هاي ديگر آن نيز در کشورهاي غربي استقبال شدند.

من طرف admin - تعاليق: 0 - مشاهده شده: 607

مطالب جديد

   
بخشمباحثپست
پست جديد وجود ندارد

315الإثنين 17 مارس 2014 - 1:07
admin گاه شمار سال1393 خورشيدي
پست جديد وجود ندارد

11السبت 16 مارس 2013 - 0:49
admin تماس با ما
پست جديد وجود ندارد

2929الأربعاء 17 أبريل 2013 - 2:43
admin نگراني از افزايش رويداد هاي طبعي در افغانستان
پست جديد وجود ندارد

1521الأربعاء 24 أبريل 2013 - 23:16
admin قسمت بيستم نقد محترم غفار عريف بر بادنامهء ثريا بهاء
پست جديد وجود ندارد

44الأحد 7 أبريل 2013 - 20:56
admin قسمت چهارم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟
پست جديد وجود ندارد

11الأحد 26 مايو 2013 - 6:21
admin سقوط "جمهوري افغانستان" تکرار سقوط "دولت امانيه" است
پست جديد وجود ندارد

5355السبت 17 يونيو 2017 - 14:13
admin اعلان فاتحه
پست جديد وجود ندارد

2529الإثنين 24 فبراير 2014 - 1:26
admin  به مناسبت دوازهمين سالگرد ويبسايت بزرگ، مؤفق و محبوب آريايي
پست جديد وجود ندارد

22الثلاثاء 13 مايو 2014 - 23:50
admin روز هاي دشوار « از قسمت اول  الي قسمت يازدهم
پست جديد وجود ندارد

00

مديران
هيچ كدام
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد

كاربراني كه در حال مشاهده اين بخش هستند: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 2 مهمان

کاربراني که اکنون Online هستند: هيچ كدام

اكنون الأربعاء 25 أبريل 2018 - 4:57 ميباشد