افشای اسناد محرمانه پنتاگون درباره حمله به غیر نظامیان افغان

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20

  افشای اسناد محرمانه پنتاگون درباره حمله به غیر نظامیان افغان

  پست  admin في الثلاثاء 7 ديسمبر 2010 - 23:27

  یک منبع خبری در صدد است اسناد و مدارک مهمی در مورد حمله هوایی ارتش آمریکا به شهروندان غیرنظامی افغانستان را منتشر نماید تا پرده از یکی از جنایت‌های پنتاگون برداشته شود.

  به گزارش فارس، پایگاه خبری آنتی‌وار در گزارشی تصریح کرد که وب سایتی به نام "ویکیلیکس " (Wikileaks) در صدد است فردا دوشنبه یک فیلم سری، حاوی اطلاعات و تصاویر مهمی از حمله هوایی آمریکا به تعداد زیادی از زنان و کودکان و شهروندان غیرنظامی افغانستان در سال 2009 را منتشر نماید.

  بر اساس این گزارش، "دیوید پترائوس "ریاست فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی در ماه می 2009 در گفتگویی با رادیو غیردولتی "نشنال پابلیک " آمریکا با تائید وجود چنین فیلم محرمانه‌ای، اعلام کرد که موجود بودن این ویدئو یک موضوع سری و محرمانه نیست.
  پترائوس در ادامه گفتگویش با این رادیوی غیردولتی تصریح کرد که ارتش آمریکا قصد داشت بخش‌هایی از این ویدئو را پخش نماید، اما این ویدئو هرگز به نمایش در نیامد.


  فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی در ادامه گفت که برخی از مقامهای نظامی آمریکا گفتند که مدت زمان این فیلم ثابت خواهد کرد که نیروهای طالبان به طور عمدی تلاش کردند تا نیروی هوایی ارتش آمریکا به ساختمانهای مملو از کودکان و زنان بی‌گناه غیرنظامی افغانی حمله کنند و آنها را زیر آتش سنگین خود بگیرند.

  به هر حال، علیرغم پخش صحنه‌های بمباران نیروی هوایی آمریکا در مناطق غیرنظامی افغانستان از سوی منابع خبری و اطلاعاتی ارتش آمریکا، وب سایت ویکیلیکس اعلام کرد که دارای یک کپی از این ویدئوی محرمانه است و قصد دارد آن را فردا دوشنبه به معرض نمایش بگذارد.

  بر اساس اطلاعاتی که از این وب سایت خبری که در زمینه روزنامه‌نگاری تحقیقی فعالیت می‌کند، این ویدئوی محرمانه حاوی تصاویر و اطلاعات مهمی است که نشان می‌دهد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) دست به چنین جنایتی زده است اما از بیان حقایق در مورد قتل عام شهروندان غیرنظامی افغانستان خودداری کرده است.

  پترائوس در ادامه سخنانش گفت که در حال حاضر وب سایت ویکیلیکس با ادعای این که به یک نسخه از این ویدئو دسترسی دارد اعلام کرده است که مطالب و تصاویر بدست آمده از مخفیکاری پنتاگون در این باره پرده بر خواهد داشت.

   اكنون الخميس 19 يوليو 2018 - 2:05 ميباشد