اسناد ویکی لیکس علیه کرزی

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20

  اسناد ویکی لیکس علیه کرزی

  پست  admin في الثلاثاء 7 ديسمبر 2010 - 23:36

  در سند جدیدی که در پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» منتشر شده، آمده است که «حامد کرزی» شماری از قاچاقچیان و مجرمان خطرناک را از زندان آزاد کرده است.
  اسناد جديدي که در پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» منتشر شده است، نشان می‌دهد که تنش و درگیری بین رئیس‌جمهوری افغانستان و مقام‌های آمریکایی در مورد قاچاقچیان مواد مخدر و شماری از کسانی که «مجرمان خطرناک» خوانده شده‌اند نیز وجود داشته است.

  به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، در سند جدیدی که در پایگاه اینترنتی ویکی لیکس منتشر شده، آمده است که «حامد کرزی» شماری از قاچاقچیان و مجرمان خطرناک را از زندان آزاد کرده است.

  در این سند یکی از دیپلمات‌های آمریکایی کرزی را متهم کرده که به‌رغم مخالفت واشنگتن چند تن را که در پایگاه اینترنتی ویکی لیکس از آنها به‌عنوان قاچاقچیان مواد مخدر و مجرمان خطرناک یاد شده، آزاد کرده است.

  در اسناد ویکی لیکس آمده است که کرزی پنج پلیس افغان را که با صدها کیلوگرم هروئین باز داشت شده بودند، بخشیده ودستور آزادی آنها از زندان را صادر کرده است.

  ویکی لیکس مشخص نکرده است که افراد آزاد شده چه کسانی بوده اند اما نوشته است که این افراد وابسته به دو تن از شخصیت‌های بانفوذی هستند که در دوران جنگ‌های میان گروهی کشته شده‌اند.

  پیش از این نیز ویکی لیکس اسنادی را در مورد فساد اداری در افغانستان منتشر کرده بود.
  در سندی محرمانه آمده است که مقام‌های مبارزه با مواد مخدر آمریکا با خبر شده‌اند که معاون پیشین رئیس‌جمهوری افغانستان 52 میلیون دلار پول نقد با خود حمل کرده است.

  در پیامی دیگر، «کارل ایکنبری»، سفیر آمریکا در کابل اعلام کرده است که «احمد ولی کرزی»، برادر حامد کرزی در قاچاق مواد مخدر به شدت فعال است.

  وزارت خارجه آمریکا انتشار متن‌های محرمانه را محکوم کرده است.

  یکی از نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که از آنجا که ویکی لیکس جان آمریکایی‌ها را به خطر انداخته است، باید سازمان تروریستی خوانده شود.

  پاکستان نيز از گزارش نگرانی آمریکا از این‌که از اورانیوم با غلظت بالا ممکن است برای ساختن مخفیانه تسلیحات استفاده شود، انتقاد کرده است.

  همچنين دولت عراق گفته است که انتشار این اسناد محرمانه کمکی به بهتر شدن وضعیت نمی‌کند.


   اكنون الجمعة 20 يوليو 2018 - 3:19 ميباشد