ازدواج يا تجاوز و شکنجه !

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20
  20071225

  ازدواج يا تجاوز و شکنجه !

  پست  admin

  ازدواج یا تجاوز و شکنجه ! مردان هوسران و کودک پسند

  نگارش از حسین زاهدی

  در قانون مدنی جمهوری اسلامی افغانستان ماده های ۷۰ و ۷۱ آمده است ‌"اهلیت ازدواج وقتی میگردد که ذکور سن (۱۸) و اناث شانزده سالگی را تکمیل کرده باشد و عقد و نکاح صغیره کمتر از (۱۵ ) سال به هیچ وجه جواز ندارد"
  با وجود چنین ماده صریح قانون مدنی در افغانستان هزاران زوج را میتوان پیدا کرد که دختران زیر سن قانونی به اشکال مختلف به شوهر داده شده و میشود و اگر تعارف نکنیم معامله و فروخته میشود. طبق ماده ۷۰و۷۱ قانون مدنی این نوع ازدواج ها جواز ندارد و غیر قانونی قلمداد میشود.

  بهترین عکس برگزیده سال ۲۰۰۷ از سوی سازمان یونیسف
  دختری يازده ساله که به عقد مردی بيش از 40 سال عمر درآمده است.
  آیا این نوع ازدواجهای غیر قانونی با کودکان و نوجوانان زیر سن٬ نوع تجاوز محسوب نمیشود ؟ مطعنا همگان این نوع ازدواج ها را محکوم میکند و عمل مغایر با حقوق بشر می پندارد! اما وقتی این ازدواج هارا از نگاه شرعی و اسلامی توجیه و مجاز اعلام میشود هیچ کس جرات نمیکند که اعتراض کند٬ گفته میشود که پیامبر اسلام هنگام ازدواج با دختر خیلفه مسلمین ابوبکر صدیق (عایشه ) فقط نه (۹) سال داشت٬ نه (۹) سال هجری قمری برابر است با هشت سال نیم حجری شمسی اگر بیایم ازدواج دختر نه ساله را با این استدلال که در دین مجاز دانسته و سنت پیامبر است مشروع بدانیم آیا میشود با شاگرد صنف دوم مکتب ازدواج کرد؟!
  اما هرگز به این مسایل توجه نشده است که دختران عرب هم از نگاه نژادی و ژنتیکی متفاوت با دختران افغانستان هستند و هم اقلیم و طبیعت کشورها در چگونگی کندی و سرعت به بلوغ رسیدن نقش اساسی دارند. که متاسفانه علمای ما هنوز بر آن نکته ایستاده اند که سن بلوغ در دختران ۹ سال تمام است و بدین معنی است که ازدواج با دختر نه ساله جایز و مشروعیت دارد.
  اگر قوانین اسلامی و سنت پیامبر چون ابزاری در دست اینان نبود این مردان هوسران و اکثرا پیر ٬ اما کودک پسند از کدام منبع جواز ازدواج با کودکان را دریافت میکردند؟!
  یکی دیگر از عوامل پدیده ی غیر انسانی (ازدواج با کودکان ) در کشورما افغانستان٬ فقر است٬ که خانواده ها در بدل دریافت پول کودکان و نوجوانان شانرا که هنوز بوی شیر از دهن شان به مشام میرسدبه فروش میرسانند و این عمل را متاسفانه «ازدواج» مینامند.
  وزارت زنان٬ سازمان حقوق بشر و دیگر نهاد های مربوطه کدام برنامه مشخص و عملی را در دست ندارند تا شاهد کاهش و مقابله با این پدیده نا پسند و عیر انسانی باشیم.

  عروس ۱۲ ساله که توسط شوهرش شکنجه شده است.
  ظاهرا قانون مدنی حاضر در کشور از سوی دولت تطبیق نمیشود تا جلو رشد این فاجعه انسانی گرفته شود اینکه چه موانع در سر راه تطبیق قانون مدنی وجود دارد هم مشخص نیست و تنها دختران خردسال این سرزمین است که قربانی میشوند و همه نوع شکنجه های جسمی و روحی را تحمل نموده و در نهایت به خود سوزی و خود کشی و فرار از خانه می انجامد و یا هم تا آخر عمر با درد و رنج در جهنم به نام خانه شوهر کنیزگونه به سر میبرند.


  کنکاش و کابل پرس
  [/center]


  اين مطلب آخرين بار توسط در الثلاثاء 25 ديسمبر 2007 - 4:54 ، و در مجموع 10 بار ويرايش شده است.
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  پست في الثلاثاء 25 ديسمبر 2007 - 4:18  admin


  عکس دختران کابل در دوره های ماقبل سیطره های طالبی و جهادی
  avatar

  پست في الخميس 27 ديسمبر 2007 - 4:38  admin

  برای این زنان گریستم و٠٠٠
  نوشتهء ثریا بهاء


  ارسالی سپیدار
  زنان در حصار ساکت جامعه ی نامردسالار ما چگونه خشم فرو کوبیده ی شان رادر میان شعله های آتش فروکش می نمایند، که این شعله ها تنها پیکر ظریف خودشانرا می سوزد نه ریشه های ستم سالاری را٠

  زنان آگاه و اندیشمند به پا خیزید ویک دم یک نفس باهم زنجیرهای حقارت را که ریش سالاری برپای زن جامعه ی ما بسته بگسلید و کارتان،‌ نوشته های تان ،شعر تان، سرود تان، شکست تان و فتح تان برای این زنان خود به آتش کشیده سرزمین تان باشد، نه برای آن شرف باخته گان سیاست پیشه که برای مقاصد سیاسی خویش حسادت ها شما را برعلیه زنان نیرومند و متکی بخود، که میدانند منشاء بدبختی زن جامعه ما درکجااست؟ بر می انگیزند و بیرحمانه ازشمااستفاده سیاسی می نمایند و در بدل با شعرکی ویا مقاله گکی شمارابه ابزار کاری و تبلیغاتی خود مبدل می نمایند ٠

  زنان آگاه وخود ساخته بیآئید که باهم یکجا مرکز پژوهش های علمی زنان بسازیم با کار ماندگار و انسانی برای نجات زنان بدبخت جامعه ما فکر کنیم، مطالعه کنیم،‌ ریسرج کنیم، اقتصاد بخوانیم، جامعه شناسی و تاریخ بخوانیم و علل بدبختی های زن را علمی دریا بیم، مطرح کنیم وخود عوامل بدبختی زنان راجستجووبا توانایی تحلیل علمی داشته باشیم، نه اینکه یک مشت ریش وپشم برای ماچرندیات بنویسند، کار ما باید برمبنای ایثار برای زن بینوای سرزمین ما باشد، نه در سطح نمایشی برای پول سازی ودست یافتن بیک شهرت کاذب، ‌نه بخاطر رقابت های منفی واز قافله عقب نماندن،‌ بدون آگاهی وبرداشت علمی از فمنیسم، فمینیسم فمینسم بگوئیم که با حلوا حلوا گفتن دهن شرین نمی شود وحتی درین رسانه ها مرد های فمینیست تراز شما شعار های سرخ و سبزتر میدهند، به تاریخ زنان کشورهای دیگر سری بزنید که چقدر کار و ریسرج علمی برای شرایط ناگوار زنان خودنموده اند، متاسفانه یک عده خانم ها بدبختی زن افغانستانی را وسیله پول سازی ساخته اند٠ اگربا احساس زن بودن باین ودیو کلیپ ها نگاه کنید که چگونه زن جوان زیبا وظریفی را شوهرش آتش میزند ، آن دیگری بینی وگوش زنش را می برد و یا خودش بر خشم فرو خورده یی خود آتش میزند، آنگاه در خواهید یافت که به قیمت بدبختی های مظلوم ترین های کشور، ما وشما به غرب رسیده ایم ونباید از دردشان تجارت سیاسی وپولی کرد٠ با دیدن این ودیوکلیپ، ضروت اتحاد وهمبستگی زنان خودآگاه وخود ساخته را برای رهایی از ستم نامرد سالاری وتشکل یک جنبش گسترده و متداوم احساس خواهید کرد؟  به ودیو کلیپ زیر کلیک کنید

  https://www.youtube.com/watch?v=3PM32lgr3Vs&feature=related

  خشونت در تار وپود جامعه ما   اكنون الخميس 19 يوليو 2018 - 1:47 ميباشد