قسمت دوم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20

  قسمت دوم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟

  پست  admin في السبت 16 مارس 2013 - 22:02

  دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟ « اقليت خائن و اکثريت خوش باور »


  آيا در دولت متکي بر فساد ميتوان از دموکراسي و آزادي سخن گفت؟
  چرا بنياد دولت موجود بر اصل فساد (رشوت و اختلاس، غارت ثروت ملي، قاچاق و ترويج مواد مخدر، تقسيم ارکان دولت براصل تنظيمي و ...) گذاشته شده است و اتکاء بر مفسدين (جنگ سالاران، قاچاقبران، زورگويان تفنگدار، مولوي ها و آخوندها و ...) صورت ميگيرد؟
  جواب ساده است زيرا هرقدر که دولت دست نشانده غرق در فساد بوده و حاکمان تازه به دوران رسيده آن در صدد زراندوزي و غارت باشند؛ به همان اندازه خواسته هاي اشغالگران به سهولت برآورده ميشود. اين وضع در تطابق کامل با خواست ها و منافع همسايگان نيز هست و در همين راستا آنان همدست قواي خارجي در ترويج فساد اند.
  پيامد منطقي و قانونمند چنين وضعيتي که در آن خواست و اراده افراد زورمند و يا تنظيم و گروه هاي مربوط به آنها به عوض قانون، معيار اجراآت باشد؛ موجوديت فساد گسترده در تمام ارکان دولت و پيوست به آن ترويج فساد در کل جامعه است.
  موجوديت فساد در دستگاه دولت سبب از بين رفتن معيارها و ارزش هاي مثبت اخلاقي ميگردد و اين خواست و ارادۀ استعمار کهن و نو بود، است و خواهد بود. لذا اقداماتي بنام "مبارزه با فساد"، در واقعيت امر تلاش است براي فريب و اغواي مردم و ترويج بيشتر فساد. بهروز بد روز

   اكنون الخميس 19 يوليو 2018 - 1:51 ميباشد