قسمت سوم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20

  قسمت سوم دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟

  پست  admin في الإثنين 1 أبريل 2013 - 21:40

  دموکراسي! و آزادي! در افغانستان؟ « اقليت خائن و اکثريت خوش باور »

  از دکان کبابي تا مشوره به فرمانده نظاميان ناتو در افغانستان
  ناتو به مشوره کي کار مي کند؟
  دموکراسي و آزادي به سبک امريکا
  با وجود ده ها مليارد دالر کمک جهاني براي آبادي افغانستان اکثريت مطلق مردم ما از لحاظ شرايط اقتصادي در پايين ترين سطح بسر مي برند و تنها عدۀ محدود وابسته به مافياي(امريکايي ـ جهادي) از نعمت اين کمک ها برخوردار گرديده اند.

  نمونه ديگري از مافياي "امريکايي ـ جهادي"

  از دکان کبابي تا مشوره به فرمانده نظاميان ناتو در افغانستان
  ناتو به مشوره کي کار مي کند؟
  عبدالله اميني، کباب فروش ايالت نبراسکاي امريکا، از سال 2002 تاکنون به سمت مشاور نظامي ناتو در افغانستان کار مي کند.
  آقاي اميني که در شهر اوماهاي ايالت نبراسکا هوتل داري مي کرد، از يازده سال به اين سو به بلندپايه ترين مرجع ناتو در افغانستان مشوره مي دهد.
  او با جنرال جان آلن، جنرال ديويد پتريوس و جنرال ستانلي مک کراستال از قوماندانان سابق نيروهاي ناتو در افغانستان کار کرده است.

  به گزارش واشنگتن پست، جنرال جان آلن، عبدالله اميني را استاد خود ناميده بود، جنرال ديويد پتريوس او را مشاور با خرد و عاقل ناميد و جنرال ستانلي مک کرستال نيز اميني را بهترين دوست خود معرفي کرده است.

  عبدالله اميني، کباب فروش ايالت نبراسکاي امريکا، از سال 2002 تاکنون به سمت مشاور نظامي ناتو در افغانستان کار مي کند.
  عبدالله اميني کيست؟

  عبدالله اميني، در سن بيست و يک سالگي در جنگ افغانستان با نظاميان شوروي سابق حضور داشته است.
  او در سال 1998 در حالي که فقط هفت دالر پول نقد در اختيار داشت به امريکا سفر کرد و در سال 2001 به عنوان پناهنده از سوي حکومت اين کشور قبول شد.
  اميني در شهر اوهاماي امريکا ساکن شد و در همين شهر هوتلي را افتتاح کرد و به کار کباب پزي شروع کرد.
  او در سال 2002 پس از اين که نيروهاي ناتو وارد افغانستان شدند، هوتل خود را بسته کرده و عازم اين کشور شد.
  اين مشاور نظامي افغاني الاصل – امريکايي به اين باور است که با آمدن نيروهاي ناتو در افغانستان، اين کشور از بي ثباتي نجات مي يابد.
  آقاي اميني در ابتدا به سمت ترجمان با نيروهاي امريکايي کار مي کرد تا خود را به سمت مشاور نظامي قوماندانان ارشد ناتو در افغانستان رساند.
  اميني گفته است که صلح و ثبات از دستاوردهاي عمده دولت افغانستان است و ما بايد به آينده کشورمان اميدوار باشيم.
  مشاوريني با کمترين تحصيلات، بلند ترين دستمزد
  فعاليت کارگران و شهروندان عادي امريکايي به سمت هاي مشاور و آموزگار در افغانستان امر تازه اي نيست.
  گزارش ها حاکيست که شماري از کارگران، مالکان هوتل ها، شهروندان عادي امريکايي در افغانستان در بلندترين پست ها کار مي کنند و بيشترين دستمزد را دريافت مي کنند.
  جاويد کوهستاني کارشناس مسايل نظامي مي گويد که در جريان يازده سال گذشته، استخدام افراد عادي به عنوان مشاور چه در بخش نظامي و ملکي ناتو به گونه فرمايشي صورت گرفته است که به گفته او اين افراد بيشتر به منافع استخبارات بيگانه ها کار کرده اند تا منافع افغانستان.
  آقاي کوهستاني به خبرگزاري بخدي گفت:افرادي که کارايي کمتر داشتند، بيشترين پول مردم افغانستان را به يغما برد اند."
  او گفت: "زماني اسحق نادري در کميسيون استراتيژي افغانستان ماهانه هفتاد هزار دالر امريکايي معاش داشت و يک استراتيژي ملي تدوين کرد که اصلا به درد مردم افغانستان نمي خورد، امروزه اين استراتيژي کاربرد ندارد."
  کوهستاني به اين بارو است که يک سياست منفي بالاي مردم افغانستان تحميل شده است که براساس اين سياست خيلي ها به شمول افغان هاي پناهنده با دريافت مبالغ هنگفت پول، به منافع ديگران کار مي کنند.
  مشکل در کجاست؟
  در جريان يازده سال گذشته، صدها پناهنده افغان و يا اتباع خارجي به افغانستان آمده اند و در پست هاي بلند دولتي و موسسات خارجي کار مي کنند که دستمزدهاي هنگفتي نيز بدست مي آورند.
  خيلي ها مي گويند که جامعه جهاني و حکومت افغانستان دانسته اين روند را ايجاد کرده اند که در حال حاضر به يک مشکل بزرگ تبديل شده است.
  جاويد کوهستاني نيز به همين باور است او گفت: "اين مشکل اساسي براي مردم افغانستان است، چون ساختار حکومت هم به همين شکل است و مشکل است که با اين مقابله صورت بگيرد، کساني که در اطراف رييس جمهور کرزي و وزارت ها در بخش هاي ملکي کار مي کنند بيشتر وابستگي دارند به کشور هاي خارجي که از طريق اين کشورها جا به جا مي شوند و براي تامين منافع همان کشور ها کار مي کنند و اطلاعاتي در باره افغانستان، اوضاع افغانستان، ندارند."
  اشتباهات بزرگ
  هرازگاهي خبر هاي مبني بر کشتار غيرنظاميان بر اثر حملات هوايي ائتلاف در کشور مخابره مي شود.
  در اين گونه حوادث، هزاران غيرنظامي جان خود را از دست داده اند که نيروهاي ائتلاف بروز اين حوادث را "اشتباه" خوانده اند.
  جاويد کوهستاني مي گويد که بروز اين مشکلات دو دليل عمده دارد.
  براي انجام يک حمله هوايي بايد اول اطلاعات با جانب دولت افغانستان در ميان گذاشته شود تا صحت اطلاعات تاييد شود.
  به گفته او مشکل نخست اين است که در بخش عمليات هوايي، با استخبارت، پوليس و اردوي ملي افغانستان هماهنگي نمي شود.
  به گفته او براي انجام يک حمله هوايي بايد اول اطلاعات با جانب دولت افغانستان در ميان گذاشته شود تا صحت اطلاعات تاييد شود.
  او دليل دوم را عدم داشتن توانايي لازم در نزد مشاوران، مترجمان و افراد مي دانند که فرمان نهايي را صادر مي کند.
  کوهستاني گفت: "بمباران زماني اشتباه مي شود که آدم هاي که داراي توانايي ظرفيت درست را ندارند، اطلاعات کافي ندارند، تجزيه و تحليل کرده نمي توانند، اطلاعات را در اختيار مرجع انجام حمله قرار مي دهند."
  راه حل چيست؟
  جاويد کوهستاني مي گويد که افغانستان از داشتن مسوول که در اين راستا (کاهش اشتباهات) کار و صحبت کند و موضع مشخصي داشته باشد محروم است.
  به گفته کوهستاني، عمداتا پارلمان افغانستان به عنوان يک نهاد تقنيني بايد قوانين را ايجاد کند و لوايح را به کار ببرد که از استخدام افراد غير افغان و افراد که متخصص نيستند مخصوصا در بخش هاي امنيتي جلوگيري کند.
  او افزود، حکومت افغانستان و پارلمان کشور، بايد راه کار هاي را به وجود بياورند که زمينه کار براي اتباع افغانستان که داراي تحصيلات و تجربه کاري هستند به وجود بياورد.

  حشمت الله کوهستاني
  شنبه 10 حمل 1392 ساعت 14:22
  http://bokhdinews.af/gozide/13057-از-دکان-کبابي-تا-مشوره-به-فرمانده-نظاميان-ناتو-در-افغانستان،-ناتو-به-مشوره-کي-کار-مي-کند؟


   اكنون الخميس 19 يوليو 2018 - 1:49 ميباشد