پيام تسليت شوراي افغانان مقيم دنمارک به مناسبت وفات شادروان عبدالرحمان عادليار

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7049
  Registration date : 2007-06-20

  پيام تسليت شوراي افغانان مقيم دنمارک به مناسبت وفات شادروان عبدالرحمان عادليار

  پست  admin في الجمعة 23 أغسطس 2013 - 22:12


  با تاسف و اندوه فراوان آگاهي يافتيم که عبدالرحمان « عادليار » يک تن از شخصيت هاي برجستهء سياسي و اجتماعي  وطن  به دليل بيماري ايکه عايد حالشان بود شام بيست و يک اگست چشم از جهان فروبستند .
  شاد روان عادليار در سال 1326 خورشيدي در مربوطات ولسوالي گذره ولايت هرات پا به عرصهء هستي گذاشت . وي با گذشت شش سال از عمرش شامل مکتب شد . موصوف با وجود اينکه خانواده اش از لحاظ مالي کم بضاعت بود ، به درس و تعليم ادامه داد وسند فراغت از ليسهء وزير فتح خان ولسوالي گذره را به دست آورد و پس از پايان درس در پروژهء سرک سازي هرات کابل به کار آغاز کرد . فضاي کاري و محيط جديد  ، شاد روان عادليار را متوجه وضع زندگي خودش و مردمش ساخت و آرام آرام ذهنش انکشاف کرده انديشهء بهبودي و بهروزي زندگي زحمتکشان وطن برايش خلق شد . با پايان کار سرک سازي ، زنده ياد عادليار در مربوطات صحت عامهء ولايت هرات  و ادارات ديگر آن ولايت به کار گماشته شد که وظيفه اش را در مقام و موقعيتي با کمال صداقت و احساس مسووليت به سر ميرسانيد . برخورد نيک ، روش دوستانه ، محبت و احترام در برابر مردم ، عادليار را به حيث يک شخصيت قابل حرمت براي همگان ساخت . وي چه در زندگي شخصي و چه در امور رسمي ، همواره به هم ديارانش خير رسانيد وبه آنان دست همدلي و همدردي دراز کرد . او هنوز جوان بود که فکر تغيير وضع جامعه و خدمتگذاري براي مردم درد ديده و بلا کشيدهء وطن ويرا به سوي جنبش روشنگرانه کشاند و در صف رزمندگان  راه ترقي وعدالت اجتماعي قرار گرفت .
  زنده ياد عادليار در تمام دوره ماموريتهايش در ادارات مختلف دولتي و کار هاي حرفوي حزبي پس از سال 1358  که تا سقوط حاکميت شهيد دوکتور نجيب الله  دوام کرد ، فقط يک هدف اساسي داشت وآن هدف خدمت صادقانه براي تامين زندگي مرفه و آرام براي مردم و جامعه بود .
  دوسال مشقف زندان در دوران حاکميت اسماعيل خان در هرات ، زنده ياد عادليار را از لحاظ جسمي و روحي ضربه زد که تا پايان عمر ازديتش ميکرد . وي پس از رهايي از زندان مانند بسيار ديگر از هم ميهنان ما ناگزير به ترک وطن شد و از سال 1998 به اينسو در دنمارک به سر ميبرد . وي در ملک مهاجرت هم پيوسته تلاش ميکرد تا همان روابط دوستانه و صميميت رفيقانه  بين افغانان  برقرار باشد و در مواقع ضرورت يکي به ياري ديگر بشتابند.
  شوراي افغانان مقيم دنمارک در حاليکه نبود زنده ياد عبدالرحمان « عادليار » را به حيث يک  عضو برجسته و يک دوست بزرگ شورا ضا يعه بزرگ ميداند ، مراتب تسليت و همدردي خود را به فرزند ارشد وي جمال ناصر « عادليار » ،  خانواده ، اقارب ، بازماندگان و دوستان شان تقديم داشته به اوشان صبر جميل و به متوفي بهشت برين آرزو ميکند .

   اكنون الأربعاء 18 يوليو 2018 - 22:37 ميباشد