پيام شوراي افغانان مقيم دنمارک بمناسبت وفات زنده ياد عبدالرحيم هاتف

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7049
  Registration date : 2007-06-20

  پيام شوراي افغانان مقيم دنمارک بمناسبت وفات زنده ياد عبدالرحيم هاتف

  پست  admin في الجمعة 23 أغسطس 2013 - 22:19

  با تاسف اطلاع حاصل کرديم که عبد الرحيم « ها تف » يک تن از شخصيتهاي برجستهء سياسي ـ اجتماعي افغانستان  داعي اجل را لبيک گفته است .
  شاد روان هاتف سابق معاون رئيس جمهور افغانسان ، با داشتن زندگي پربار سياسي ـ اجتماعي شان ، هشتاد و شش سال پيش از امروز در ولايت کندها ر در يک خانواده با عالم و فرهنگ ديده به دنيا گشود . ايشان با فرا گيري و پايان تعليمات متوسط در زادگاهش شامل پوهنتون کابل شد و پس از ختم موفقانه تحصيلات در فاکولتهء ادبيات ، به معلمي پرداخت که در حقيقت آغاز کار روشنگري ايشان بود .بعدا" به حيث مدير معارف ولايت قندهار به کار گماشته شدند که زمينهء خوبي براي براقراري تماس با اقشار مختلف مردم بود . مرحوم هاتف باورمند به اين بود که از طريق اگاهي دادن به مردم است کــه ميشود راه بهبود زندگي را به آنان آموخت و پيوسته درين راه سعي و تلاش ميکرد . اندوخته هــا و تجارب  بيشترکاري و رابطهء صميمانهء شاد روان هاتف با مردم سبب ميشد که موقف اجتماعي ايشان هر روزي بيشتر از پيش در بين جامعه و مردم بلند و بلند تر شود و به حيث يک شخصيت مطرح و اثر گزار بالاي مردم تثبيت شود  . و همان بود که ويرا در دورهء دوازدهم شوراي ملي به حيث نمايندهء مردم قندهار به پارلمان بکشاند .
  مرحوم عبد الرحيم « هاتف » شخصيتي بودند با ابعاد گستردهء علمي ، فرهنگي ، سياسي ، اجتماعي ، ملي و مردمي با ديد وسيع و روشنگرانه . کار کرد هاي ايشان در پستها و مقامهاي گوناگون که فهرستش در اينجا گنجايش ندارد ، بيانگر آنست کـــه ايشان به حيث يک شخصيت آگاه ملي و مردمي همواره در جستجوي تامين هما هنگي بين افغانان و رفع خصومتها بوده اند . بيان کارنامه هاي ماندگار انساني ، مردم دوستانه و ميهن دوستانه زنده ياد هاتف تحقيق و پژوهش وسيع ميخواهد که آرزو داريم اين مامول از جانب فرهنگيان و قلمبدستان آگاه کشور براورده شود .
  شوراي افغانان مقيم دنمارک وفات اين شخصيت بزرگ وطن ضايعهء بس بزرگ دانسته ، نبود شانرا به خانواده و بازماندگان شان و به همه مردم افغانستان تسليت ميگويد .

  روان شان شاد باشد

   اكنون الأربعاء 18 يوليو 2018 - 22:41 ميباشد