اختلاف عالیجنابان و بدبختی مردم

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7022
  Registration date : 2007-06-20
  20150719

  اختلاف عالیجنابان و بدبختی مردم

  پست  admin  در سفر های اخیر جلالتمآب محترم؟! رییس احرائیه حکومت به اصطلاخ وحدت ملی در ولایات, معلوم شد که جناب شان از وضع موجود ناراض اند و در مورد چگونگی پیشبرد کار ها اختلاف نظر های جدی با با رییس جمهور غنی دارند. از جانبی جناب شان از حامد کرزی رییس جمهور سابق نیز شاکی اند که قصد بر انداختن حکومت وحدت ملی را دارد وکوهی از مشکلات را به حکومت وحدت ملی به میراث گذاشته است.
   اظهارات جلالتماب محترم با واقعیت موجود همخوانی کامل دارد و به همه معلوم است که اساس این حکومت از آغاز نادرست گذاشته شده و ناگزیری های معینی دو تیم رقیب را واداشته است تا در کنار هم در تشکلی بنام حکومت وحدت ملی قرار گیرند.
  نمونه چنین حکومت های نا همگون در دیگر کشور ها نیز دیده شده است اما آنان علی الرغم مشکلات معین توانشته اند در مسایل کلی به توافق برسند و منافع ملی را بر منافع حقیر شخضی, حزبی, تنظیمی و سمتی رجهان دهند . متاسفانه دولتمردان ما یا با روحیه قبیلوی به قضایا می نگرند ویا هم با روحیه انحصار طلبی تنظیمی , قومی و منطقوی چنان بجان هم افتیده اند که اصلا منافع بزرگ ملی و زنده گی ملیون ها هموطن افتاده در آتش جنگ از هیچ ارزشی برخوردار نیست و با رسنگین این اختلافات و نا همگونی را مردم بی دفاع ما متحمل می شوند.
  درست است که از حاکمیت قبلی انبوهی از مشکلات به میراث رسیده است  درست است که فساد اداری, ناامنی ,فقر کشنده, کشت وقاچاق مواد مخدر,  اعتیاد بیش از سه ملیون هموطن , تسلط مافیای اقتصادی , عمده ترین میراث حاکمیت حامد کرزی بر حکومت به اصطلاح وحدت ملی است. اما این سوال نیز مطرح است که آیا در ایجاد چنین وضع شما عالیجنابان هیچ نقشی نداشته اید؟
  آیاشما منحیث وزیران دولت قبلی و یاران شما منحیث تشکیل دهنده گان اداره دولتی هیچگونه مسوولیتی در قبال وضع پدید آمده ندارید؟
  زمانیکه شما تصمیم داشتید منحیث کاندیدان ریاست جمهوری رای مردم را بدست آورید و در مقام عالی دولتی تکیه زنید که ماشاءالله تکیه زدید و امروز ازبرکت ائتلاف شما دولت عجیب الخلقه ئی با دو رییس جمهوربوجود آمده, در مورد کمبودی ها ونواقص دستگاه دولتی اطلاعی نداشتید و نمی دانستید که چرخ اداره دولت چگونه می چرخد؟
  آیا شما گاهی همفکران تان را که در دستگاه دولت قبلی ایفای وظیفه می کردند وتا سرحد معاون رییس جمهور نقش داشتند از فساد اداری و تسلط مافیای اقتصادی بر حذر داشتید؟حد اقل خود آن عالیجنابان را توانستید از گزند این امراض دور نگه دارید؟
  آیا می توانید منحیث نمونه چهره یی از کارکنان عالی رتبه دولتی را که هم پیمان , همکاسه ویار گرمابه شما بودند معرفی نمائید که در چور و چپاول و فساد دست نداشته باشد؟
  فهرست چنین پرسش ها می تواند گسترش یابد اما جواب شما جز سکوت مرگبار ویا هیا هوی بی معنی چیز دیگری نمی تواند باشد.
  از برکت اختلاف و غفلت شما دشمنان مردم افغانستان از کران تا کران کشور وحشت می آفرینند , بهترین فرزندان وطن را سر می برند, قریه ها را به آتش می کشند,  شهر ها را تصرف و غارت می کنند, پسنه های امنیتی را متصرف می شوند ودر سفره هموار شده از جانب پاکستان بنام صلح ومذاکره از شما باج می گیرند.
   شما عالیجنابان روسای جمهور واجرائیه لطفا به خود آئید, از بازی های طفلانه دست بردارید,باعث افزایش درد و رنج مردم خود نشوید. به ضجه وناله مادران داغدیده جلریز,بدخشان, فاریاب, خوست ,قندوز وننگرهار گوش فرا دهید.
  اگر از خواب غفلت کنونی شما عالیجنابان بیدار نشوید کشور به تباهی کشانیده می شود,دشمن دیرینه مردم افغانستان بنام طالب, داعش یا نام دیگری همه دستاورد های سیزده ساله کنونی را به نابودی می کشاند و کشور را به زندان بزرگ مردمانش مبدل می نماید.
   شما عالیجنابان به خلاقیت و ابتکار مردم میدان دهید تا آنان خود در دفع دشمن چاره اندیشی کنند وبا براه اندازی خیزش های دشمن شکن نوکران زر خرید خارجی را به نابودی بکشانند و وجب وجب خاک وطن را به قبرستان متجاوزین تبدیل نمایند.
  شما عالیجنابان اگر قدرت رهبری واداره کشور را نداریدکه یقینا فاقد این کفایت هستید,بگذارید مردم راه خودرا خود انتخاب کنند و مجبور نباشند شما را از کرسی های تان به زور به پائین بکشانند.
  محمدالله وطندوست
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الجمعة 27 أبريل 2018 - 1:21 ميباشد