راه حل جنگ است

شاطر
    admin
    Admin

تعداد پستها : 6923
    Registration date : 2007-06-20
    20160423

راه حل جنگ است

پست  admin

راه حل جنگ است

گاهی جنگ به ضرورت تبديل ميشود و جنگ با جنگ خاتمه می يابد. جنگ نازيست ها با جنگ خاتمه يافت و جنگ بنگله ديش با شکست پاکستان به پايان خود رسيد.
    مصالحه با طالبان نه ممکن است و نه عملی. مصالحه با خواست های ايديولوژيک هر گز عملی نمی شود. مصالحه به خاطر فردا می باشد- فردای فارغ از جنگ و جنگ ها. هدف مصالحه ايجاد حالت جديد و مطمينی می باشد که در آن هر کس به فردای خويش اعتماد کرده بتواند.
    در باره طالبان نظريات و نوشته های زيادی وجود دارند و تلاش به عم انده است تا اين پديده و علل انرا توضيح کنند. بعضی ها اين مسله در چوکات سياست و قدرت بيان ميکنند. ديگران فقر، نابرابری، بی عدالتی، فساد...علل اين پديده می پندارند و استدلال ميکنند که طالبان در مناطق فقير نشين رشد کرده اند ...
    به نظرم طالبان به جای فقر، نابرابری، بی عدالتی... بیشتر محصول يک ايديولوژی استند، ايديولوژي که بر خشونت تکيه دارد، متعرض و فاقد شيکبایی در برابر ديگران است و به جای قبول کردن ديگران و احترام به ديگران قدرت خود را در نابودی ديگران جستجو می کنند. در اين ايديولوژی جای برای ازادی فردی و برابری انسانی وجود ندارد و دشمن اشتی ناپذير آزادی و برابری است. با دشمن آزادی و برابری نمی توان مصالحه کرد.
    هدف طالبان به دست آوردن قدرت مطلق بوده و می خواهند جامعه مطابق خواست ها و تفکر آنها تنظيم گردد و خواست اساسی اين گروه ايجاد يک جامعه اي بسته و يکسان است تا با زور، کشتار، ترور، سنگسارکردن، گردن زدن ... چهره ها، پوشیدن ها، رفتارها، انديشه ها، عقايد، نظريات ... يکسان و طالبانی شوند. هم چنان طالبان می خواهند با تبديل کردن هر خانه به زندان زن يک جامعه ای غايب را ایجاد کند تا زن در بازار و کوچه ديده نشود.
    اگر من با گفتن اين حرف ها ”راه حل جنگ است. گاهی جنگ به ضرورت تبديل ميشود و جنگ با جنگ خاتمه می يابد... مصالحه با طالبان نه ممکن است و نه عملی. مصالحه با خواست های ايديولوژيک هرگز عملی نمی شود...” اشتباه ميکنم. بگذاريد اشتباه کنم.. من از اشتباه کردن نمی ترسم. آنهايکه اشتباه نمی کنند جای شان در قبرستان است و من تا هنوز زنده ام.
    مُشاطرة هذه المقالة على: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

لا يوجد حالياً أي تعليق

اكنون الإثنين 20 نوفمبر 2017 - 3:13 ميباشد