بزرگمردی که امروز در بین روشنگران بیشتر محبوب است

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7046
  Registration date : 2007-06-20
  20160810

  بزرگمردی که امروز در بین روشنگران بیشتر محبوب است

  پست  admin


  بزرگمردی که امروز در بین روشنگران بیشتر محبوب است ، تا در حزب دیروزش


  درین باره در آینده زیاد خواهم نوشت ؛ نه بخاطر خود کارمل صاحب بلکه بخاطر میراث بزرگ او برای تاریخ افغانستان و بخاطر پاکی و شرافت هزاران رهرو راه پاکش.
  بخاطر نقش بزرگش در بیداری همه اقوام و دولت سازی واقعی ، بخاطر نقش عظیمش در آوردن فرهنگ نو و پرورش هزاران کادر ملی و ساختن اردو و پولیس و صدها گپ بزرگ دیگر ملی...
  درجه محبوبیت او را در سال اخیر من در دیدگاه های هزاران بیطرف پیر وجوان و زن و مرد در صفحه وزین بیطرف ( کابل ؛ شهر رویا های ویران )یافتم.
  پسر بی ننگ سلیمان لایق ملعون هرقدر لق لق کند ، این دریای پاک آلوده نمیشود.

  از رزاق مامون نویسنده افغانستان بخوانید :

  ایکاش حامد کرزی مانند کارمل می بود.
  آیا کرزی کارمل امروز است؟
  این سوالی است که روز نامه هشت صبح مطرح کرده است. من که هفت سال در زندان کارمل گذراندم؛ از روی وجدان، آموزه ها و دیده های خود را در عباراتی مؤجز می نویسم.

  بارزترین شباهت کارمل با کرزی این است که هیچ یک، اسرار و درونیات خود را مکتوب نکردند. مشخص ترین تفاوت شان این است که کارمل صاحب یک ایدیولوژی و چهارچوب های رهبری سیاسی بود و هیچ گاه به دیدگاه های خویش خیانت نکرد.

  آشکارا از بودجه دولت و از طریق شبکه های اپراتیفی، تروریزم پروری نکرد؛ به قوم پرستی آشکار روی نیاورد و بم های دو پا و مرگ آفرین را گروه گروه دو باره به محاذات شان گسیل نکرد. با «نیم جهان» بجنگید و از خط خویش منحرف نشد.

  افزون برین، کارمل برخلاف حامد کرزی دزد پرور، نظام شکن و یک «دولت سازِ ناکام» نبود. او در مدت کم، نظام منضبطی را ایجاد کرده بود که از کابل، تمام کشورهای منطقه از جمله پاکستان را رصد می کرد. کرزی از نظرظرفیت های خویش یک «خان» نیمه بومی شمرده می شود؛ اما کارمل خان چران بود. جالب این است که حمایت ووفاداری پیروان بسیاری رهبران درمقاطع گونه گون، افت وخیز و جزر و مد داشته؛ اما کارملی ها در هرگوشه و کنار دنیا، همسان سال های پنجاه وشصت، از شخصیت کارمل تبجیل می کنند.

  هشت صبح می گوید: «سران حکومت وحدت ملی هم از کرزی می‌ترسند. به‌نظر می‌رسد که محمداشرف غنی چنان از حامد کرزی هراس دارد که داکتر نجیب از ببرک کارمل می‌ترسید.» نجیب از کارمل هراسی نداشت، از اقتدار معنوی وی دربافت نظام حساب می برد. ترس دکترغنی از کرزی، تشویش قومی است و بیم از آن دارد که کرزی درتبانی مجدد با «ائتلاف شمال» موازنه را خراب نکند. کاری که در سفر دکتر غنی به قندهار، انجام داد. ترس سران مجاهدین از کرزی، از ضعف اعتقادی و نا پخته گی سیاسی شان است. حتی بین دکترنجیب و سران «ائتلاف شمال» در ارزیابی خطرات وجه مشترک خاصی وجود ندارد. دکترنجیب الله به مثابه یک کتاب مدون بود؛ دسته جات مجاهدین، به غیراز شادروان احمد شاه «مسعود» که از نوعی دیگر بود، مثل اعتقادات شان اوراق پاره پاره و غیرقابل صحافی اند.


  اين مطلب آخرين بار توسط admin در الأحد 14 أغسطس 2016 - 18:09 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  avatar

  پست في الأربعاء 10 أغسطس 2016 - 2:02  admin
  محمدظاهر کوشا

  روحش شاد و یاد ش گرامی باد


  Synes godt om · Svar · 8 timer  داکتر حمیدالله مفید

  اوراق پاره پاره وغیره مدون !
  این صفت به همه شاهان ورهبران غیر از کارمل صدق می کند .
  شادروان ببرک کارمل نه تنها کتاب مدون بلکه اندیشه ای والا گهر بود .
  نام او در تاریخ نوین کشور با نام صداقت ، راستی وپاکدامنی گره خورده است .
  درود به روان پاک این فرهیخته مرد تاریخ !
  اندیشه وپیروانش لوگوی تاریخ کشور خواهد شدند .


  Synes godt om · Svar · 8 · 7 timer · Redigeret  Massud Nori

  دورد به روح پاک ببرک کارمل بزرگ


  Synes godt om · Svar · 3 · 7 timer  Yazdan Zafari

  ياد رهبر خردمند ما كارمل عزيز گرامي وجاويدان باد .


  Synes godt om · Svar · 4 · 7 timer  Zalmai Yunosi
  Synes godt om · Svar · 4 · 7 timer  Azim Babak

  کارمل صاحب رفت اما به گفته ی داکتر حمیدالله مفید صاحب رهرو ان پاکش لوگو ی تاریخ اند. فیسبوک را ورق بزن هر رهرو راه کارمل نماد پاکی و شرافت و اخلاق و انسانیت است.


  Fjern Synes godt om · Svar · 9 · 7 timer · Redigeret  Nabil Farid

  کارمل صاحب یک سیاستمدار بلند آوازه جهانی است، به دو دلیل من یک چند مدت پیش رفتم در مرکز مطالعات مارکسیستی اینجا وقتی در شوبه معاونیت داخل شدم یک عکس بسیار بزرگ رفیق کارمل کنار عکس لنین کبیر در دیبار آویخته شده بود پرسیدم این کی است دیانا نام برای من گفت نمشناسی رهبر تان را رفیق کارمل است افغان بود و وی یک چوکی بسیار بزرگ در کشور شوراها داشت گفتم؛ چرا عکس را آویخته اید دوباره دیانا نام گفت چون در جمع شش بهترین رهبران کمونیست جهان قرار گرفت بعد از سه سال تحقیق که این اداره کرده است، این یک واقعیت است من مبالغه نمیکنم این که یک کارملیست هستم بدین معنی نیست که ما دورغ بگویم به فرموده رفیق بابک بزرگوار میتوانید فیسبوک مان را تماشا نماید البته این گذارش را با تصویری از این اداره نشر خواهم کرد


  Synes godt om · Svar · 4 · 7 timer · Redigeret  Shokrellah Hamdard

  مقایسه‌ای دو شخصیت در دو مقطع تاریخی هر یک شاد روان ببرک کارمل و حامد کرزی، یک اشتباهی بزرگ است 
  شخصیت والای ببرک کارمل عزیز را نمی توان طی چند سطری خلاصه نمود 
  ببرک کارمل در طی چندین دهه مبارزات خود به یک دانشگاهی بزرگی تبدیل شده بود، هیچکس ادعایی آن را کرده نمی تواند که ببرک کارمل در بین اقوام کشور فرقی قایل بود 
  ام حامد کرزی رئیس جمهور پیشین شخص مکار، حیله گر، قوم گرا، در طی چارده سال گذشته بخاطر منافع ارتجاعی خود چه کاری که نکرد 
  ما بدبختانه نماینده خاص طالبان را ریس جمهور خود داشتیم


  Synes godt om · Svar · 2 · 7 timer  Maihan Gulistany

  درود به ببرک کارمل فقید وپیروان راه والایش


  Synes godt om · Svar · 1 · 7 timer  Roknodin Nikmal

  کارمل بزرگ کجا واین دزدافسد کججا


  Synes godt om · Svar · 1 · 6 timer  Fazlahmed Kamyab

  فقيد ببرك كارمل رهبر بى بديل ح د خ ا بود . 
  روحش شاد و راهش پر رهرو باد .


  Synes godt om · Svar · 1 · 6 timer  Aminullah Muffaker Amini

  رفیق عظیم بابک گرامی! اینقدر میگویم که افسوس و افسوس ........... باقی اش را خودت
  خواهی فهمید که ادامه اش چه خواهد بود؟


  Synes godt om · Svar · 1 · 6 timer  محمد همایون صادقی

  بدون شک و گمان که زنده یاد کارمل رهبر بی بدیل ،انسان دوست انترناسیونالیست، گهر ناب و پاک ، وطندوست و خدمتگار به همهء مردم ما بود .
  او در دانایی ، خردورزی و اندیشه گرایی رهبر استثنایی نتنها در کشور ، همچنان بمثابه شخصیت بزرگ مرد در منطقه و جهان از او نام برده میشد و میشود .
  برای من افتخار بزرگ است که او را بحیث رهبر و مکتب اش را بحیث دانشگاه خود پذیرفتم .
  از او تنها چیزی که به ما بجا ماند همانا دادخواهی ، عدالتمحوری ، انسان دوستی ، خدمت به انسان و میهن پرستی است . 
  مشعل دادخواهی و عدالتمحوری مکتب زنده یاد کارمل با نامش همیشه تابان باد !


  Synes godt om · Svar · 3 · 6 timer  توریالی خاوری

  رهبر خلق است در دلها چون ایینه پاک 
  گرغباری است در دلها زنامردان ماست
  در وصف رهبر واقعی فقید 
  ببرک کارمل


  Synes godt om · Svar · 2 · 5 timer · Redigeret  توریالی خاوری

  امروز سی ملیون انسان زحمتکش افغانستان رهبر واقعی خویش را شناخته اند .رهبری که دیگر تاریخ تکرارش نخواهد کرد .فقید ببرک کارمل یک مزیت بزرگ اجتماعی بود.او خصلت فولاد ناب را دارد هرقدر کوفته شود ،صیقل میگردد ،پخته شده و شخصیت واقعی او افتابی میگردد.او فرزند اصیل خلق بود.مقایسه هر فاسد ،تروریست و جنایتکار با فقید ببرک کارمل جفای بزرگ وجبران ناپذیر است


  Fjern Synes godt om · Svar · 6 · 6 timer · Redigeret  Fazlahmed Kamyab

  جناب خاورى صاحب ، اصلاً مقايسه كردن تروريست با فقيد ببرك كارمل جفاى بزرگيست كه بر حق شخصيت او ميشود زيرا او سراسر زندگيش در خدمت انسان و انسانيت بوده و مكتب انسانيت از خود بجا ماند. روحش شاد باد.


  Synes godt om · Svar · 4 timer · Redigeret  Skriv et svar ...

  Faried Akbari

  روان کارمل بزرک وعزیز شاد باد ورود به رهروان پاک رفیق کارمل.


  Synes godt om · Svar · 2 · 5 timer  M Harif Harif

  روان پاک زنده یاد ببرک «کارمل»فقید ،این شخصیت بی بدیل وملی تاریخ معاهبر مهین ،این رهبر خردمندوداهی زحمتکشان کشورما شاد،حماسه ها ،کارکردها وخاطرات ماندگار شان گرامی وجاویدان وپرچم سرخ اندیشه های تابناک شان برفراز مکتب بزرک انسانی شان برافراشته ودراهتزازهمیشگی باد! درود به محترم «مامون»فرهنگی وفزهیخته توانا وسپاس وامتنان از شما رفیق «بابک»عزیز .


  Synes godt om · Svar · 6 · 5 timer · Redigeret  Aman Maosher

  کارمل نام تو جاوید باد =صدای تو تسلی وطنداران شد


  Synes godt om · Svar · 3 · 5 timer  Bassir Bina

  اول خدا دوم کار مل صاحب سبب نجات جان من حقیر و صد ها هزار نفر از زیر ساطور امین وخلقیهای جلاد شد .خداوند مغفرتشان کند و جنتها جایش ...


  Synes godt om · Svar · 1 · 4 timer  Farid Tahmas

  روان ببرک کارمل شاد باد!
  یکی از خدمتهای بزرگ ببرک کارمل فقید به آینده مملکت این بود که زمینه تحصیلات عالی را برای هزاران جوان از همه ملیتها، در خارج مهیا ساخت.


  Synes godt om · Svar · 1 · 3 timer  Rahim Habibi

  ببرک کارمل رهبر سیاسی است که کارنامه مبارزات افتخار امیز و با تبهر او نه تنها در دل در تاریخ جنبش های ازادیبخش ملی مردم افغانستان ؛ بل در سینه جنبش های رهای بخش منطقه با حرمت ؛ صیانت خواهد شد . او رهبری سیاسی بود که با درک عمیق از تمامی ستم و اجحاف طبقات حاکم جامعه از درون یک خانواده مرفه ؛ سر بلند کرد و قامتش را برای رهایی مردمش ؛ بلا نگه داشن . او میگفت : {...ای برادرها و ای خواهرها از شما می پرسم، بهتر نیست جای دشنام به تاریکی – در تاریکی – شمع روشن کنیم؟ اگر چنین است بپا خیزید تا شب مردنی و فاسد را متلاشی کنیم و صبح را دریابیم؟
  او در مخیله اش خواهان دادن اگاهی سیاسی بمردمش بود و ازین ذلت جامعه ؛ که گوسفند سیرت می زیستند ؛ رنج نا متناهی را بدوش می کشید ؛ اما میدانست که چرا چوپانان از گوسفندان خویش در برابر گرگان درنده خو ؛ دفاع میکردند ؛ برای اینکه انها خود ؛ نیت قصابی و گوشت خواری داشتندو این حق را به گرگان نمی دادند.
  او از افشا گیری علیه رژیم های فاسد و مظالم اجتماعی ؛ باکی نداشت ؛ چون قلب او سرشار از عشق بمردمش بود ؛ مردمی که از زنده گی چیزی نمیدانستند و همه دل بمرگ و دنیای برهوت ؛ بسته بودند.

  او به این امید می زیست که روزی مردمش صاحب سرنوشت خود شوند و از مزیت زنده گی لذت ببرند و بدانند که ما برای مردن نیامده ایم ؛ بل برای زیستن هستیم .او میخوست برای مردمش بفعماند که چگونه از زیر سلطه خباثت بار و خصم دشمنان دونش ؛ رهایی یابند و ارزو داشت ؛ که مردمش بسرعت به اگاهی و فراست های معنوی خود برسند و قهرمانان دلخواه شانرا صدر نشین جامعه سازند نه مشت پوشالی زالو صفت مفت و فساد سالار را .


  Synes godt om · Svar · 1 · 3 timer  Rahim Aria

  شادروان رفیق کارمل انسان سترگی است که با چند حرف نمیتوان توصیف اش کرد. شادروان کارمل یک فرد نیست بل یک مکتب است. مکتب اخلاق، شرف، انسان دوستی، وطن پرستی است. شادروان کارمل در تمام جهان مورد احترام است و در ردیف شخصیت های بزرگ سیاسی جهان معاصر محسوب می شود. هیچگاهی نباید میان مزدوران، دلقک ها و جاسوس های حیوان صفتی امریکا و سعودی که برای یک مشت پول و پلان های شوم امپریالیزم، خودفروشی می کنند و یک انسان بزرگ و پاک سرشت و با شرف و یک بابغه سیاسی تاریخ معاصر جهان یعنی شادروان کارمل مقایسه کرد. روان رفیق کارمل شاد باد و ما با وجود هر مشکل، راه ترا ادامه میدهیم. زنده باد نامت رفیق کارمل


  Synes godt om · Svar · 2 · 2 timer  Mahmoud Tahmass

  من خوشحالم در زندگي رفيق كارمل خدمتگذارش بودم وسرياز حزب و نگداشتيم كه خيانت چون نور محمد تره كي درحق او شود از شرايط كه در دوران داغ وطن ما خود را سپر كرديم از تحصيلات كشور هاي دوست بي بهره ساختيم و استوار در پهلويش دفاع نموديم . 
  امروز بعد مرگش هم كسي نتوانست جاي او رهبر را پر كند و افتخار به رهبر فقيد ما كارمل عزيز....


  Synes godt om · Svar · 2 · 2 timer  Rafiq Amini

  در زندگی خویش ببرک کارمل از هیچ چیزی کمبود نداشت ولی زندگی خود را فدایی وطن و مردم خویش ساخت روحش شاد یادش گرامی باد .


  Synes godt om · Svar · 1 t.  Hashmatullah Arwin

  یگانه صفات ببرک کارمل عدم تعصب وی در ازای قوم و زبان بود. کوشش و تلاش کرد تا همه اقوام افغانستان را در تحت یک درفش اتحاد و انسجام ملی به رهبری حزب دموکراتیک افغانستان پوشش دهد. اما کوردلان متعصب علی رغم اینکه حزب دموکراتیک خلق را از هم پاشیدند بل افغانستان را ویران و لانه باند مافیای و حشت و دهشت ساختند.


  Synes godt om · Svar · 23 min.

   اكنون الأحد 24 يونيو 2018 - 18:39 ميباشد