مردم بزرگ و رهبران « کوچک»

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7022
  Registration date : 2007-06-20
  20160818

  مردم بزرگ و رهبران « کوچک»

  پست  admin
  مردم بزرگ و رهبران « کوچک»: 

  در بزرگی مردم افغانستان هرچه بگوییم ؛ کم گفته ایم ؛ مردمی که طولانی ترین جنگ تحمیلی تاریخ را ؛ با تمام مشقات و عواقب خونبار آن متحمل میگردند ؛ دوسال قبل با اشتراک در انتخابات حماسه آفریدند وبه جهانیان پیام دادند که : 
  صلح ؛ ثبات ؛ تغیر و حاکمیت قانون میخواهیم وافغانستان حق دارد و مردم آن مستحق میباشند تا بشاهراه بازسازی و ترقی گذار نمایند . اظهرمن الشمس است که در انتخابات چنانچه این قلم در همان وقت نیز نوشته بود ؛ کدام نیلسن ماندیلا کاندید نبود تا مردم بخاطر گل روی او قربانی بدهند ؛ مردم از فساد و فساد سالاران ؛ تاجران دین ؛ تیکه داران « جهاد » و دکانداران قوم به بینی رسیده اند و میبخواستند و میخواهند تا حاکمیت قانون در کشور استقرار یآبد و قانون بدون هر نوع تبعیض و تمایز حقوق هر شهروند افغان را تامین و تضمین نماید . اما متاسفانه تقلب گسترده توسط هردو تیم در دور دوم ؛ عدم تمکین به قانون ؛ با نوعی مهندسی سکانداران دولت وقت و دسایس بیرونی زمینه های آشوب طلبی را مساعد و بهانه برای پا درمیانی بلند قد ترین وزیر خارجه جهان فراهم ساخته شد . آقای « ک » با طرح « فضولی » که در آستین داشت ؛ دیموکراسی نو پا را سلاخی و حاکمیت ملی افغانستان را که به صورت انحصاری بمردم تعلق دارد ؛ تقسیم و به دو تیم رقیب بمثابه غنیمت ؛ باج و تحفه داد . معنی ساده این گستاخی بحقوق مردم افغانستان آن بود که : امریکا بخاطر مدیریت درست بحران به حکومت شکنند تر ؛ دستنگرتر و محتاج تر ضرورت دارد ؛ در غیر آن کدام عقل سلیم می پذیرد که هم شمارش مجدد آرا و با مصارف گزاف تجویز گردید و همزمان و قبل از وقت موافقت نامه سیاسی تقسیم قدرت را برآنان امضا نمود . 
  من در آن وقت قصه از مثنوی شزیف و این کلام حضرت مولانا را نوشتم : 
  شیر بی یال ودم واشکم که دید ؟ 
  این چنین شیری خدا کی آفرید ؟ 
  از قدیم شنیده ایم که : بار کج به منزل نمیرسد . آقایان « ع » و « غ » منافع ملی و ثبات سازی را همیشه دلیل این شهکار شان وانمود نموده اند و متاسفانه در عمل حاکمیت ملی را در وجود الیگارشی تیمی خلاصه ساخته و هربار تمام جنگ و جدل شان بر تقرر نزد یکانشان میباشد . در حالیکه هفده ولایت در معرض تهدید بلند امنیتی قراردارد و همه روزه فرزندان فداکار مردم در قوای مسلح قربانی میدهند ؛ آقایان با خیانت به آرمان و اراده مردم بزرگ از عقب دیوار های قصر همانند امباق ها همدیگر را طعنه میدهند ( جالب بود که حتی در همانروز جنگ های زرگری ؛ در مجلس یاد وبود مرحوم حشمت کرزی دستان همدیگر را بلند نمودند ) . 
  دیر ؛ یا زود ؛ مردم از شر فساد سالاران ؛ تاجران دین و « جهاد » و دکانداران قوم نجات خواهند یافت و اما تاریخ مضحکه « رهبران کوچک » را با مردم بزرگ ؛ حماسه آفرین و فداکار به زشتی باز گو خواهد کرد
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الثلاثاء 24 أبريل 2018 - 7:04 ميباشد