گام به گام با توطئه

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7022
  Registration date : 2007-06-20
  20170116

  گام به گام با توطئه

  پست  admin


  گام به گام با توطئه
  (استاد – صباح)
  ياوه گويي ارگ نشينان
  وطن را داده اند این ها به خواری  
  نه عذری میکنند نه  شرم ساری
  ببین با  این همه  جرم و جنایت  
  هنوز یاوه  گویی، دیده  درایی.
  ارگ چه مي گويد ؟؟؟

  ریاست جمهوری تنش های برخاسته بین این دو رهبر را سوء تفاهم میداند و می گوید که تمام مشکلات بین جنرال دوستم و رییس جمهور غنی حل شده است. اما سخنگوی جنرال دوستم می گوید تاکنون دو رهبر تنها یک تماس تلفونی داشته اند و اختلاف ها هنوز هم پا برجاست.
  راه بيرون رفت ازتنشهاي کنوني

  جنبش م .ا.ا- وترکتباران ميگويند- اگر امريكا، ناتو و اشرف غنى خواهان بقاى نظام و حكومت اند در پهلوى پاسخ مثبت به خواسته هاى ما و حل بنيادى بحران مجبور است طراحان ترور فرد شماره دوم كشور در ولسوالى غورماچ فارياب هر يك محمد حنيف اتمر و معصوم ستانكزى را تسليم تصميم جنرال دوستم نمايد.
  حنيف اتمر با اتهام اختلاس ١٥٠ ميليون دالر عليه اشرف غنى و انگليس ها با تهديد قطع همكارى پاسخ دادند ولى
  شايد اين كار با منافع انگليس در تضاد است ما و دوستان بين المللى ما كه باهم منافع مشترك داريم از تحركات انگليس ها با عناصر داخلى با حادثه سازى از ادعاى كاذب ايشچي و حمله تبليغاتى شان ناراض هستيم و بدون پاسخ نخواهيم گذاشت. بازى محار سازى "اتحاد شمال" با استفاده ازعناصر خود خواه و غرق در فساد مانند عطا محمد نور و انتقال تروريستان داعش به شمال به منظور تهديد روسيه و كشورهاى مشتركالمنافع بيشتر باعث محار شدن امريكا و ناتو خواهد گرديد ...
  جنرال دوستم ، نگران نباشید

  ماکابل آمده ایم ، نه برای تضعیف حکومت بل برای مشروعیت بخشیدن و مستحکم نمودند پایه های لرزان حکومت .. و دفع توطئه ها و دسایس.... حکومت فعلی حاصل بخشی از زحمات و نتیجه عرق ریزی مردم باغیرت شمال و شمال شرق میباشد. مردم سربلند و با وقار کابل و نماینده گان معزز مجلس سنا! شما از هروقت بیشتر مصمم تر و مطمین تر باشید. .. حکومت را خود ساخته ایم و بهرحال تا آخر خط همراهی خواهیم کرد.. مگر حلقه های مزدور و فروخته شده ی داخلی با تبانی باداران خارجی شان آب را گل آلود نموده و در پی ماهی گیری نباشند...
  باید گفت که: جنرال دوستم میراث از امپراتوران تورکان جهان نظیر امیر تیمور جهان گشا، ظهیرالدین محمد بابر، سلطان حسین بایقرا، سلطان محمود غزنوی و دیگران.... بوده ، بنابراین  شاهانه زیستن و شاهانه صف بستن خصلت دیرینه تورکان جهان اند...
  به سخنان عطامحمد نوراعتنا نمي کنيم

   دفترمعاون اول ریاست جمهوری، در صحبت با صدای امریکا خواستار توضیح در این مورد شد. ما می‎خواهیم ارگ به ادعاهای نور در مورد مذاکراتی که در آن به او پست معاونیت اول پیشنهاد شده است، توضیح بدهد. ما با شدیدترین الفاظ چنین ادعاها را تقبیح می‎کنیم و در مورد آن ابراز انزجار می‎نماییم. به پیشنهادی که به سرپرست ولایت بلخ شده اعتنایی ندارند. به پیشنهادی که به او در مورد معاونیت اول شده، هیچ اعتنا و بهایی قایل نیستیم، چرا که لقمۀ بسیار بزرکتر از دهان عطا محمد نور وحامیان جدیدش می‎باشد. ما خواستار روشن شدن دلایل مبدل شدن معاونیت اول ریاست جمهوری به جزیره‎ی در درون حاکمیت می‎باشیم. جنرال دوستم یک شخص واحد نیست.
  اما ارگ ميگويد:  ازآدرس ارگ ریاست جمهوری درمورد کرسی معاونیت اول ریاست جمهوری صحبت صورت نگرفته و مطرح بحث نیست.
  عطا محمد نورومعاونيت اول رياست جمهوري!

  عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ می‌گوید که مقام‌هایی درکابل به او پیشنهاد داده‌اند که در صورت کنار رفتن ژدن عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، می‌تواند جایگزین او شود.
  ما به پیشنهادی که به او در مورد معاونیت اول شده است هیچ اعتنا و بهایی قایل نیستیم چرا که این لقمه بسیار بزرگتر از دهان عطا محمد نور و حامیان جدیدش میباشد و این یاوه‌ سرایی‌ها و بزرگنمایی افترای احمد ایشچی، باعث نمي ‌شود که ما از مواضع قبلی خود که همانا تاکید بر تحقیق در مورد سوء قصد به جان رهبر ترکتباران افغانستان و معاون اول ریاست جمهوری در غورماچ و موارد دیگر، عقب بنشینیم.
  کنگره حزب جنبش و جرگه اقوام تركتباردرکابل

  عنقريب چهارمين گنگره حزب جنبش ملى و به تعقيب آن جرگه اقوام تركتبار بخاطر تصميم در مورد آينده سياسى شان در كابل برگزار ميگردد . اجنداى كنگره حزب جنبش و جرگه اقوام تركتبار سلب اعتماد و حمايت از نظام فعلى و رئيس جمهور اشرف غنى و در ضمن تغيير نظام به فدرالى است .در صورت عدم حمايت امريكا و ناتو از تصميم پانزده ميليون تركتبار و ادامه حمايت از انحصارگرى امور سياسى توسط قوم خاص گزينه بعدى ما اعلان خود مختارى است.
  ما بزرگتر از پيچيدن در "ميده بازى" ها هستيم!
  با هيچ جناح خارجى و داخلى خصومت نداريم هرگه به تصميم مردم و منافع مردم ما احترام گذاشت دوست ما است !
  اگر امريكا و ناتو سپانسر عقده گشايى و انحصار قوم خاص است ماهم مجبور هستيم از منافع رقباى منطقوى امريكا و ناتو بنفع دوستان و حاميان بين المللى ما كه منافع مشترك داريم دفاع نمائيم!
  بهره برداري ازايشچي ؟؟؟

  ماجراي احمد ايشچي بهترين زمينه را براي حکومت و تيم او از يک طرف و برخي منابع غربي که روسيه را رقيب جدي خود مي انگارند از سوي ديگر به وجود آورد.
  به قول معروف چاقوي حکومت افغانستان از يک طرف و منابع غربي از سوي ديگر دسته پيدا کرد تا به قطع ريشه هاي دوستم بپردازند .تلويزيون طلوع، که عنوان يک رسانه ي پروژه اي نام گرفته و در بدل پول هر تبليغ غير اخلاقي را مرتکب مي شود، اين پروژه را روي دست گرفت. و باعث شد که احمد ايشچي با مظلوم نمايي به کابل بيايد و اتهام نزديکي او به طالبان به فراموشي سپرده شود و يک چهره معصوم و بي گناهي از او ترسيم گردد.
  هم جناح هايي از حکومت افغانستان در رثاي او گريه کنند همه رسانه هاي غربي اشک تمساح بريزند! حال ايشچي همان آدم معصوم و بيگناهي است که توسط شخصي به نام دوستم مورد تجاوز قرار گرفته است.!!
  خواست هاي اين سناريو براي حکومت افغانستان : از آنجايي که اين سناريو براي کثيري از مردم افغانستان قابل باور نيست، تلويزيون طلوع گام هاي ديگري برداشت و اعلام کرد که ايشچي براي معاينه به بگرام مي رود تا تجاوز دوستم بر او آشکار و مشخص شود، کساني که اين معاينه را انجام مي دهند نيروهاي امريکايي مستقر در بگرام هستند .!اين جا پرده ديگر از اين سناريو آغاز مي شود بسياري از خود مي پرسند که امريکايي ها در کجاي اين پروژه قرار دارند؟ به ظاهر اين گونه معلوم مي شود که امريکايي ها براي حقوق بشر در اين پروژه حضور يافته اند و مي خواهند ناقضان به اصطلاح حقوق بشر را به جزاي عمل شان برسانند؟ اما واقعيت چيزي ديگري است، تاريخ نشان داده است تا وقتي منافع امريکايي ايجاب نکند آن کشور هيچگاه براي حقوق بشر تره هم خرد نمي کند.
  درفرجام کيها سود مي برند؟؟؟

  بنابراين در اين سناريو تلويزيون طلوع، مقام هاي حکومت و مقام هاي امريکا در صف واحد قرار گرفته هر کس بر اساس منافع خود تلاش مي ورزند. تلويزيون طلوع به پوشش رسانه اي اين پروژه پرداخته و توسط اين دو نيرو پشتيباني لوژيستکي مي شود. حکومت عمده ترين منتقد رسمي – دولتي را از پيش پاي خود بر مي دارد و امريکا و غرب زمينه انتقال گروه داعش را در شمال کشور فراهم مي کند. ختم اين پروژه نيز به اين سادگي نيست، که هر چه تلويزيون طلوع گفت و حکومت از آن پشتيباني کرد مورد تاييد مردم نيز قرار گيرد.
  اين پروژه براي امريکا براي مقابله با روسيه از اهميت بسياري برخوردار، براي حکومت افغانستان مي تواند سودمند باشد؛ زيرا دوستم تنها کسي است که ازبک ها را توانسته است به گرد خود فراهم آورد. رفتن دوستم يا بد نامي او سبب پراکندگي ازبک ها مي شود، ديگر کسي که به عنوان حقوق اقليت ازبک بتواند قد علم کند به اين آساني نخواهد حکومتي که خود را برادر بزرگ تر ميداند خواهد توانست به آساني تصميم گير نهايي باشد.
  براي امريکايي ها نيز اين پروژه سود بخش است؛ زيرا مستقر کردن نيروهاي داعش در مرزهاي روسيه و درگير کردن آن کشور با داعش مي تواند سبب کندي عمل روسيه در خاک سوريه باشد که دست امريکايي ها را در شکل دادن آينده سوريه بازتر مي کند.
  چرا توطيه ايشچي اتفاق افتيد؟؟؟

  تنها علتی که ایشچی را وادار کرده است که به طرفداری از طالبان لب بگشاید، رقابت ها، ضدیت ها و حسادت هایی بوده که او با شخص جنرال داشته است. یکی از انگیزه های حسادت او با دوستم آنست که بعد از شکست حکومت نجیب، نام و آوازه دوستم تمام دنیا را تسخیر کرد، او به عنوان یک فرد ملی و میهن پرست شهرت جهانی یافت، این لقب و عنوانی بود که او را محبوب مردم قرار داد و هم به او مصؤنیت بخشید؛ اما این عنوان فراگيرهیچگاه به احمد ایشچی و سایرهم قطاران جنرال داده نشد. این عقده های حقارت می تواند مبنای مخالفت با جنرال باشد، برای این که این رقیب دیرینه را واداشته باشد تا هر نوع اتهامی را به او وارد آورد تا از چشم مردم بی اندازد.
  کسانی که بدون پشت صحنه ها این ماجرا را تحلیل می کنند یا بی خبراند یا آگاهانه به نام آزادی و آزادی رسانه ها، تلاشی در جهت رسیدن اهداف صرف مادی خود هستند.
  عوامل بيروني دسيسه برجنرال دوستم

  با قطب بندی های جدید بین المللی و رو در روی قرار گرفتن قدرت های جهانی، مثل روسیه و کشورهای غربی، پشت صحنه های دیگری شکل گرفت که می تواند از علت های بسیار مهم دیگری باشد که به عنوان شکل دهنده این ماجرا مورد توجه قرار گیرد؟
  این که حکومت های غربی طرفدار حقوق بشر باشند و با این ایده به اتهام های وارد آمده بر جنرال دوستم نگریسته شود سخن مضحکی بیش نیست، هرانسان آزاد اندیشی می داند که حقوق بشر در روزگار کنونی بیش از یک ابزار سیاسی در دست حکومت گران غربی نیست. وقتی بیش از ده سفیر کشورهای غربی از احمد ایشچی پشتیبانی می کنند و از حکومت می خواهند که این ماجرا را پی گیری کنند، نشان می دهد که جهت گیری های سیاسی و نزدیکی دوستم به روسیه از مبناهای اساسی فشارهای سیاسی غربی ها بر جنرال دوستم است. غربی ها برای ضربه زدن به روسیه کمر بسته اند؛ زیرا روسیه ابتکار عمل غربی ها را در سوریه ستانده و در موضع انفعال قرار داده است. چنانچه غربی ها در سمت و سو بخشیدن آینده سوریه در مواضع واکنشی قرار داده است.
  بنابراین ضربه بر روسیه نیامند زمینه سازی ابتدایی است، این زمینه ایجاد نمی شد مگر این که موانع اولیه از راه سیاست های غربی در منطقه برداشته شود، وجود و حضور دوستم در شمال افغانستان و در مرزهای روسیه یکی از موانع مهم است. حضور داعش در افغانستان جنرال را وادار به واکنش خواهد کرد، او برای دفاع از مردم خویش دست به اقدام خواهد زد که این اقدام احتمالی جنرال می تواند مانع مهم در راه رسیدن داعش به مرزهای روسیه باشد.
  کسی را که خدا میزند
  اتهام دور از واقعیت، آیا احمد ایشچی بعد از این میتواند با همین آبرو ریزی زندگی نماید؟؟؟
  پسرش بعد از رهائی پدرش ، در صفحه فیسبوکش نوشته بود که پدرش آبرومندانه به خانه برگشت، حالا پسران و فامیلش چگونه میتوانند با این شرمساری که پدر شان بالای خود از طریق رسانه ها تهمت .... کرده است در میان مردم و محل شان زندگی نمایند؟؟؟  کسی را که خدا میزند همین احمد ایشچی است رسوا یی عام گردید.
  ميگويند چوب خدا صدا ندارد. يقينآ چنين است.
  پسران ، خانواده وخويش وقومش بعدازين هرجا که بروند نام ايشچي ( ... )
  با ايشان ضميمه است .
  جنرال دوستم وتوطئه رقیبان

  شبکه SGT امریکا در پژوهش خود در مورد جنرال عبدالرشید دوستم نشان میدهد که جنرال دوستم از توطءه رقیبان سیاسی خود انرژی میگیرد پژوهش نشان میدهد هر باریکه توطءه علیه جنرال دوستم راه اندازی میگردد جنرال پیش از قبل قوی تر و پر انرژی تر میگردد و در حمایت مردم از جنرال دوستم افزوده میشود همچنان می افزاید جنرال دوستم توطيه رقیبان سیاسی خود را یک گام به پیشرفت خود میداند .
  چهارمين کنگره جنبش م . ا . ا.

  جنبش ملي اسلامي در عمر سياسي خود افتخار و نقش أساسي را در رويداد هاي بزرگ ، در پيشنه خود دارد . قرار است اين حزب براي انسجام قوي و قدرتمند ، چهارمين كنگره خود را برگزار نمايد .
  بتعداد ١٥٠١ نماينده منتخب از ٣٤ ولايت اعضاي چهارمين مجمع عمومي ( كنگره ) حزب ميباشند .
  جنبش ، منحيث دموكرات ترين حزب زمينه را براي كانديداتوري و انتخاب اعضاي خود ، بحيث نماينده گان كنگره در ولايات و اولسوالي ها مهيأ ساخته است . عنقريب در مراكز ولايات و در اولسواليها ( در صورت دوري اولسواليها از مركز ولايت ) كنفرانسهاي حزبي تدوير ميابد .هيچگونه محدويتي براي اشتراك اعضا وجود ندارد .
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الثلاثاء 24 أبريل 2018 - 22:07 ميباشد