برنامه ی ویژه تحت عنوان افغانستان 30سال بعد،آیا ما پیروزشدیم ویا شکست خوردیم؟

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7046
  Registration date : 2007-06-20
  20170226

  برنامه ی ویژه تحت عنوان افغانستان 30سال بعد،آیا ما پیروزشدیم ویا شکست خوردیم؟

  پست  admin


  برگردان به فارسی : رفیق جیلانی گلشنیار
  بخش سوم
  برنامه ی ویژه تحت عنوان افغانستان 30سال بعد،آیا ما پیروزشدیم ویا شکست خوردیم؟
  کانال یک تلویزیون فدراتیف روسیه
  فرانس کلینسویچ معاون اول رئیس کمیته شورای فدراتیف،دربخش دفاع و امنیت، چنین گفت:
  بایدحقایق را بشکل عینی آن درک کرد ودانست وبی هراس واقعیت های آن زمان رابیان نمود وپذیرفت.
  پیش از سال 1992درزمان ایلسن تمام ارگان های دولتی ونظامی روسیه توسط 3000 تن اعضای سی آی ای رهبری می شد،آنها به ایلتسن دیکته می کردند که وارد مسایل افغانستان نشود،مردم افغانستان خودشان می دانند وکشورشان. صلاحیت در دست همین کارمندان سی آی ای بود.هیچ کسی جرئت حرف زدن را نمی کرد به جز روتسکوی دردفاع از افغانستان قرار داشت.
   آن کارهای که ازطرف ما درافغانستان انجام داده شد،درکدامش اشتباه رخ داد وکدامش موفقیت آمیز بود،آن همه مربوط به ما است.من هیچگاهی با کسانیکه می گویند،ما در افغانستان شکست خوردیم موافق نیستم.بیاد بیاورید حرف گروموف را که در وقت خروج ازافغانستان اظهار نمود:«ما به فرمان دولت خود به افغانستان آمدیم،وظیفه خود را انجام دادیم وبه فرمان دولت خود دوباره به کشور خود برمی گردیم.هیچ کسی ازاشتراک کننده گان ما در جنگ افغانستان در هیچ یک از جبهه جنگ شکست نخورده است.»
   این یک چیزی واضیح است که یگان اشتباه از طرف ما رخ داده است واگرناشی ازاین اشتباه هاکدام تأثیری به وجود آمده باشد باید آنرا پذیرفت وحقیقت را بیان کرد.
   زمانیکه ما بودن قوای اتحاد شوروی را در افغانستان درحضورداشت شخصیت های سرشناس،بخصوص مخالفین،بررسی ونتیجه گیری می کردیم.مهمترین واساسی ترین چیزهای که ما طرح نمودیم این بود: قوای محدود اتحادشوروی برای ده سال دیگر درافغانستان باشد تا جلو ترافیک مواد مخدر را بگیرد. هرگاه این کار صورت می گرفت،ده سال می توانستیم از شر این بلا در امان باشیم،لیکن دیدیم که این مواد مخدرچگونه سرسام آور به شوروی وبعد به روسیه سرا زیر شد واز این جا به اروپای غربی انتقال یافت و وضع را در آنجا برهم زد.
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الجمعة 22 يونيو 2018 - 19:10 ميباشد