ماشین چشمبندی جنگ روانی امیریالیزم امریکا

    شاطر
    avatar
    admin
    Admin

    تعداد پستها : 7022
    Registration date : 2007-06-20
    20170414

    ماشین چشمبندی جنگ روانی امیریالیزم امریکا

    پست  admin


    ماشین چشمبندی جنگ روانی امیریالیزم امریکا:
    ادعای حکومت ایالات متحده امریکا مبنی بر استعمال سلاح های کیمیاوی حکومت سوریه بالای شهر خان شیکون در جنوب ولایت ادلیب به تاریخ 4 ا پریل غیر منطقی و پوچ به نظر میخورد زیرا این ادعا مدارک و اسناد اثباتیه شهودی را که از جانب منابع مستقل و با صلاحیت بین المللی تایید گردد با خود ندارد ، فقط یگانه منبع بدون برهان در زمینه یک راپور چهار صفه یی میباشد که از جانب شورای امنیت ملی این کشور که یک سازمان و یا نهاد حکومتی در قصر سفید میباشد ارایه گردید است .این راپور که خود سرتا پا از تناقضات انبوهی سرهم بندی شده است ، بیانگر عدم صحت سند مذکور میباشد .
    انچکه درین راستا شگفت به نظر میخورد این است تماما رسانه های جمعی امریکا که بهتراست انها را رسانه های خصوصی تملیکی نامید چون سی ان ان ، فاکس نیوز ، ان بی سی و غیر یکجا با حلقات حاکم قدرت در امریکا مانند یک ارکستر هماهنگ شده از قبل سرود یکنواخت و کسالت باری را در رابطه با تحولات رویداد های اخیر سوریه مینوازند . مطبوعات افغانی همچنان ازین قاعده مستثنی و عقب نمانده بلکه در کشور ما نیز تکرار ان موزیک را بازخوانی میکنند .البته انچه درینمورد درخور اهمیت است اینکه سی ای ای یکجا با این وسایل اطلاعات جمعی یک شبکه از ماشین شعبده بازی را ایجاد نموده است که با مهارت به شستشوی مغز ها پرداخته ماهیت اصلی چکونگی وقوع رویداد ها را وارونه جلوه داده سیاه را بجای سفید و خطا را بجای راستی در اشپزخانه جنگ روانی پخت و پز نموده و بعدا انرا برای مردم پیشکش میکنند .مثال قبلی نه چندان دور درینمورد جعل کاری اتهام داشتن سلاح های بیولوژیکی از جانب حکومت عراق در زمان صدام حسین بود که با تردستی خاصی تهیه شده و برای قبول جامعه جهانی ارایه گردید که بعدا تشت رسوایی ان به زمین افتاد . ولی متاسفانه که این کار خیلی دیرتر انجام شد زیرا خساره وارده از ان کارد را بر گلوی ملت عراق فروبرد که دیگر کار از کار گذشته بود .حال عین همان سناریو در مورد سوریه تطبیق میگردد ، منتهی با تفاوت اینکه اینبار هیچگونه توافقی نی در کانگرس امریکا و یا ملل متحد در زمینه بوجود نیامده است . به عباره دیگر دنیا یک کمی چشمش بیشتر باز گردیده و هنوز دروغ و دغل جنگ عراق در خاطره ها زنده است . اما در جانب دیگر قضیه هستند افراد با وجدانی در جامعه علمی و بعضا حلقات حکومتی امریکا که خوشبختانه وقتا فوقتا به افشاه اینگونه دسایس میپردازند .
    سایت خبری سوسیالیست جهانی در تازه ترین گزارشی که درینمورد نشر نموده ، یکی ازین افشاگران را به نام تیودور پوستال به معرفی گرفته است .نامبرده یکی از فزیک دانان ایالات متحده امریکا با داشتن تخصص در رشته راکت شناسی میباشد که در دانشکاه انستیتوت تکنالوژی ماساچوست امریکا در پست پروفیسور افتخاری تدریس مینماید .پروفیسور پوستال یک تحلیل جامعی را در رابطه با رویدار خان شیکون در حاشیه رد ادعای حکومت امریکا به نشر رسانیده است که من سعی میکنم به اهم نکات برجسته ان بپردازم .
    از لحاظ حقوقی برای تجزیه و تحلیل چگونگی وقوع یک رویداد جرمی سه عنصر متشکله از نهایت اهمیت برخوردار است ( انگیزه ، وسایل و امکانات ) . در رابطه با رویداد فوق روسیه ویا سوریه دلایل و انگزه یی را برای چنین کاری نداشتند . رژیم اسد هیچ کدام دست اورد بزرگ و قابل ملاحظه یی را ازین عمل بدست نمی اورد زیرا این شهر از کدام اهمیت استراتژیک نظامی برخوردار نیست . همگان بیاد دارند که حکومت سوریه در عملیات واپسگیری شهر حلب که یکی از بزرگترین شهر ها استراتژیک نظامی بود از هیچگونه سلاح کیمیاوی استفاده ننمود . معکوس انچه گفته امد عوامل سه گانه وقوع یک جرم در وجود شورشیان ضد رژیم به مشاهده میرسد .
    اولا انها با انجام چنین کاری با دادن کشتار اندکی زمینه را برای بهانه مداخلات هر چه بیشترامریکا در جنگ داخلی سوریه مساعد میساختند .به عباره دیگر نیرو های مخالف مسلح اسد دارای ذخایر گازات کشنده ذهری فلج اعصاب در گذشته نیز بوده اند که جبحات النصره انرا در حملات سال 2013 در عملیات منطقه گوتا در سوریه به منصه اجرا در اوردند که مطبوعات جهانی در انزمان به ان روشنایی انداخت که سبب کشتار بسیاری از انسانهای بی گناه گردید .
    در ثانی مدارک نشان میدهند اینکه از لحاظ امکانات برای چنین کاری از مرمی های هاوان که از زمین فیر میشوند استفاده گردیده است نه بمب هایی که از اسمان توسط طیاره پرتاب شده باشند .این بدان معنی است چنین کاری را تنها انانی که منطقه را در کنترول خویش دارند قادربه اجرای ان اند و قرار معلوم مناطق اطراف شهر خان شیکون در دست قوتهای که با سازمان القاعده ارتباط دارند اداره میشود .
    سوما باید اذعان داشت که در رابطه با رویداد فوق قانون جنگل در عوض قانون بین المللی پیاده گردید و ان اینکه قبل از اینکه تحقیقات بیطرفانه مشتمل از تمام طرف های درگیر راه اندازی شود و با سپری نمودن زمان لازم و دقت همه جانبه با عجله در ظرف سه روز بعد از وقوع حادثه مجازات حکم بمباردمان بالای پایگاه هوایی سوریه اجرا گردید . چگونه ممکن است در ظرف سه روز هیات کمیسیون حقیقت یاب تشکیل شده ، اغاز بکار کند و نتیجه به طرفیین اعلان گردد . این عمل ازلحاظ پروسیجر سیستم رویه قضایی کاریست خطا و نادرست .
    در چهارم باید اذعان نمود که برخورد سیاسی و دیپلوماتیک ایالات متحده به قضیه نشاندهنده ان است که حتی خود حلقات رهبری امریکا یک راه بردی واحدی را درین راستا انتخاب نکرده اند . به عباره دیگر وزیر خارجه این کشور طی دیدارش با وزیر خارجه روسیه قسما توافق خویش را به پیشنهادات ماسکو در زمینه اغازتکشیل تحقیقات کمیسیون حقیقت یاب در زمینه اعلام داشته است .چنین موضعگیری به نظر من نمایانگر مخمسه فکری عدم یقین را درباره یک عمل جرمی و جنایت جنگی که با اراده قطعی قبلا انجام گردیده است میباشد .

    این بود تا همین حالا یافته های اندک من درین رابطه . امیدوارم تا شما با ارسال نظریات تکمیلی خویش مبنی بر تایید ویا رد ان ما را یاری رسانید .
    مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

    لا يوجد حالياً أي تعليق


      اكنون الجمعة 27 أبريل 2018 - 1:24 ميباشد