نامه یی از یک دوست درارتباط حادثه خونین قول اردوی شاهین

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7046
  Registration date : 2007-06-20
  20170422

  نامه یی از یک دوست درارتباط حادثه خونین قول اردوی شاهین

  پست  admin


  باز هم حمله بزدلانه :
  همین امروز صبح از تلویزیون طلوع شنیدم که داکتر عبدالله عبدالله ، حمله چند تا طالب را بر یک قول اردوی کته وسوته به قوماندانی جنرال مهمند کتوازی حمله بزدلانه خواند. چند روز پیش آقای غنی رییس جمهور این کشور فلک زده حمله بر بیمارستان ۴۰۰ بستر اردو را که ده ها تن در اثر حمله داعش قتل عام شدند، نیز بزدلانه خوانده بود.
  ***
  بی بی سی :
  وزارت دفاع افغانستان تأیید کرد که دستکم ۱۰۰ سرباز در حمله شورشیان مسلح مخالف دولت به مقر سپاه ۲۰۹ شاهین در منطقه دهدادی ولایت بلخ در شمال افغانستان کشته یا زخمی شدند. منابع محلی اعلام کردند که دست‌کم ۷۰ سرباز در این حمله کشته و دستکم ۸۰ نفر دیگر زخمی شدند.
  طالبان نیز مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته شمار کشته شدگان بیشتر از آن است که دولت افغانستان اعلام کرده است.
  منابع رسمی تاکنون گزارش‌های متفاوت از شمار کشته شدگان این حادثه نشر کرده‌اند.
  منابع محلی افغانستان که خواستند نامی از آنها برده نشود، اعلام کرده‌اند که دست‌کم ۷۰ سرباز در حمله شورشیان مسلح مخالف دولت به مقر سپاه ۲۰۹ شاهین در منطقه دهدادی ولایت بلخ در شمال افغانستان کشته و دستکم ۸۰ نفر زخمی شدند.
  از سوی دیگر، قهار آرام، سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین به بی‌بی‌سی گفته که در این حمله ۱۲ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده‌اند.
  برخی از منابع شمار کشته شدگان این حمله را بیش از ۱۳۰ نفر اعلام کرده و گفته بیش از ۱۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.
  ***
  حالا این جنرال مهمند کتوازی کیست؟ این جناب مهمند کتوازی از جمله افسران کادری ودر زمان حاکمیت حزب دیموکراتیک خلق افغانستان درقوماندانی عمومی قوای سرحدی معاون درامورملیشه های سرحدی بود. درهمان وقت گفته می شد که یک افسر بی اداره بوده ودست پاکی هم نداشته است . مسلک اش تخنیک اسلحه بود .
  ***
  شنیدم که آقای غنی امروز به خاطر تقبیح این عمل بزدلانه (! )واستمالت از سربازان و افسران آن قول اردو، به مزار شریف رفته است. حال ببینیم که توجیه این مغز متفکر جهان در مورد حمله چند تا طالب در مقر یک قول اردوی منظم نظامی چیست ؟ موتری انفجار می کند، جنگجویان طالب از سه نظام قراول شیر واری می گذرند.. نماز گزاران صدای انفجار را می شنوند. نوکریوال قول اردو به مجرد شنیدن صدای انفجار ، اشاره ایقاذ را به صدا در نمی آورد، نظام قراول ها فلج و طرم ها خاموش اند، از هیچ سلاحی فیری صورت نمی گیرد. جمعی نماز می خوانند و جمعی غذا می خورند. انگار، دوران ، دوران صلح است و درکشور هم امنیت عام وتام برقرار.
  ***
  حال چه کسی مسؤول است؟ هرکسی که درچنین شرایطی این مهمند بی اداره را قوماندان قول اردو تعیین کرده است. کسی که مسلکی نیست. این آدم باید در دیپوهای وسله تون خدمت می کرد. چپه گرمک شد و اورا که شایسته گی سوق واداره یک قول اردو را نداشت بنابر همان علایق حزبی و قومی وزبانی قوماندان پزرگترین وبلند ترین پست نظامی در شرایط بسیار حساس جنگی ساختند. کی ساخت، کی حمایت کرد و کی منظور نمود ؟ هرکس که هست، باید پاسخ بدهد . پاسخ خون کشته شده ګان را


  آری ، تصادفی نیست و نبود که چندی پیش قوماندان ایساف جنرال نیکلسون با صراحت بیان کرد،شیرازه اردو به دست افسران و قوماندانان و دزدانی افتاده است که فقط در غم اندوختن و انباشتن کلدار و دالر اند. واما دریغ و افسوس به حال فرزندان معصوم این دیار که معصومانه جان می دهند و خون های شریف و پاک شان شفاخانه ها و قول اردو ها رامی شوید.
  نامه یی از یک دوست درارتباط حادثه خونین قول اردوی شاهین : 

  عظیمی صاحب سلام . لطفا این نامه را ازنام من نشر نکنید اما اصل این قضیه که همصنفی من امر دفتر قوماندان قول اردو ۲۰۹است چنین اطلاع داد بین ساعت ۱:۳۰ تا۲.۰۰ بود همه در مسجد قول اردو مصرف ادای نماز بودیم من نماز فرض در جماعت ادا کرده باخود گفتم نماز سنت را درشعبه خود میخوانم یک موتر رنجر اردوی ملی مربوط یکی از لوا ها شامل قول اردو در دروازه قراول خود را رسانیده به بهانه اینکه یک سرباز ما زخمی است وخلطه خون نیز بدست شان از دروازه اول میگذرند ودر دروازه دوم یک نفر پهره دار موتر را توقف داده از نزدشان میخواهد سلاح شان را بیگیرد که درهمین موقع بالای سرباز فیر نمود به حملات خویش اغاز میکنند داخل مسجد شده همه مصرف ادای نماز است به فیر شروع میکنند وبعدا داخل طعامخانه گردیده درانجا نیز به کشتار دست میزنند درنتیجه به اساس راپور دفتر قوماندان ۱۳۸ سرباز به شمول بریدمنان شهید گردیده ودر حدود۶۴ نفر دیگر زخمی میگردند از اینکه روزجمعه بود واکثر افسران به خانه های خود رفته بودند ورنه تعداد تلفات ممکن از این هم بیشتر میشد دربین کشته شده گان یک قوماندان کند ک همرای دوپسر جوان خود نیز است که در همین قول اردو ایفای وظیفه می نمودند . جنرال مهمند کتوازی زمانی در قوای۱۵ زرهدار کارمیکرد فکر میکنم از جمله کودتاچی های تنی هم بود سال پار وی به تقاعد سوق میگردید اما به اساس پیشنهاد وزیر دفاع ومنظوری غنی یکسال تمدید خدمت گرفت .واقعه که جبران ناپدیر است اولاد های مردم قتل عام شدند این است اصل ماجرا
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الأحد 24 يونيو 2018 - 18:32 ميباشد