روحت شاد و یادت گرامی جان و جانان پرچمداران خلق

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7046
  Registration date : 2007-06-20
  20170703

  روحت شاد و یادت گرامی جان و جانان پرچمداران خلق

  پست  admin  مالک لکنوال


  روحت شاد و یادت گرامی جان و جانان پرچمداران خلق

  اینک یک سال ی تمام از جاویدانگی فرزند صدیق خلقهای آفغانستان رفیق شفیق ما توده یی عزیز میگذارد.
  رفیق شفیق الله توده یی در نوجوانی به درد و غم زحمتکشان زادگاهش آشنا شد و برای نجات شان کمر همت بست و بزودی بحیث یکی از جوانان پرشور و انقلابی عرض اندام کرد ، و چنان در قلبهای مردم جای گرفت که مرتجعین و اراکین دولت وقت حضور پر بار این فرزند رنج و زحمت را دیده نتوانستند و وی را از ادامه دروس در مکتب محروم و تبعید نمودند. 
  رفیق توده یی عزیز رهسپار ی کابل میشود و بدفتر مرکزی پرچمداران خلق سری میزند و به رهبر و موسس حزب محبوبش زنده یاد کارمل بزرگ و دیگر رهبران حزب از نزدیک آشنا و در نهایت ایشان را بحیث کارمند حرفوی حزب دموکراتیک خلق آفغانستان ( پرچمداران ) در زون شمالشرق توظیف مینمایند.
  رفیق توده یی بمثابه پرچمدار صدیق کارش را در نقاط مختلف ولایت های قندوز و بغلان شروع نموده و به یک کارمند دست بالا ی حرفوی حزب، محبوب القلوب کارگران و بخصوص دهقانان منطقه میشوند.
  درشرایط ناگوار مخفی و نیمه مخفی رفیق توده ی ناگذیر به اسم مستعار جانان دهقان به مبارزه داد خواهانه خویش ادامه داده و در جریان قیام هفت ثور موقتآ ولسوال یکی از ولسوالیها بغلان در خدمت هموطنانش قرار میگیرد ولی متآسفانه کجروی ها و خیانت های تعدادی محدودی از همراهان نیم راه رهبر بزرگ کارمل عزیز ، مثل لایق نا لایق ، غوربندی ، و بارق ، ظلم و استبداد باند فاشیستی آمین میر غضب ، جانان دهقان مثل ی هزاران پرچمدار دیگر بمبارزه مخفی مطلق رو میآورد و چنان می درخشد که خواب را بالای مستکبرین و خائنین آگسا و کام حرام میسازد .
  قیام ظفر آفرین پرچمداران خلق در ششم جدی یکبار دیگر مسولیت های بزرگ ی را بدوش توده ی گرامی میگذارد ؛
  و اینبار ایشان بحیث منشی کمیته ی ولایتی حزب دموکراتیک خلق آفغانستان در خدمت زحمتکشان ولایت بغلان قرار میگیرد.
  رفیق شفیق الله توده ی بتمام نیرو این مسولیت بزرگ حزبی را به وجه احسن پیش میبرد و در قلب قلب مردم منطقه جا میگیرند و جانان همه ی زحمتکشان میشوند.
  تحولات و در جریان کودتای خائنانه ی درون حزبی ، رفیق توده ی عزیز موضع اصولی اختیار مینماید ودر کنار رفقای همرزمش در دفاع از رهبر محبوب خلقها ی زحمتکش کشور کارمل بزرگ قرار میگیرند و مدت بعد از تمام ی مقامات حزبی سبکدوش و از عضویت کمیته ی مرکزی ح د خ آ جبرآ و خلاف تمام ی نورم های پذیرفته شده ی حزبی اخراج میگردد ،
  و مثل هزاران پرچمی آصیل بی سرنوشت و گاهی هم در حبس خانگی بسر میبرد.
  سردمدار آنزمان از محبوبیت توده ی آگاه است و برای نجات لغمان از نفوذ آشرار ، توده ی بزرگ را به آنجا می فرستد و لغمان را از سقوط نجات داده و رهسپار جنگ جلال آباد میشود و در خط مقدم جبهه قرار گرفته و جانانه از شهر همیشه بهار دفاع مینمایند.
  خودپرستان نظام از قهرمانی های این مرد پرآوازه در هراس میشوند و وی را دوباره بکابل فرا میخوانند و باز هم خانه نشین و بیکار در آن زمان حساس و تاریخی که حزب و دولت به چنین اشخاص مدبر و پاک نفس ضرورت آشد داشت.
  بعد آز سقوط مرگبار حاکمیت دموکراتیک خلق رفیق توده ی در خدمت رهبر بزرگ قرار میگیرد و تا آخرین روز عمرپربارش به بالین ایشان قرار داشته و صداقت و ایمانداری به رهبر را بنمایش میگذارد که الگوی است برای ما راهیان آنمرد بزرگ و تکرار ناشدنی .
  دریغا که مرگ نابهنگام توده ی بزرگ ما را به گلیم غم نشانده و اینک یک سال است که سیاه پوشیم و غمگین .
  من رفیق توده ی عزیز را از دیر زمان میشناختم ، وی مرد بزرگوار ، رفیق دوست، کاکه و عیار، خنده بر لب و همیشه صمیمی ، انقلابی پرشور ، صادق و با وقار ی بود .
  روحت شاد و یادت گرامی جان و جانان پرچمداران خلق.
  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الإثنين 25 يونيو 2018 - 23:51 ميباشد