دشمنی با خلق با شعار "خدمت به خلق"

  شاطر
  avatar
  admin
  Admin

  تعداد پستها : 7051
  Registration date : 2007-06-20
  20171223

  دشمنی با خلق با شعار "خدمت به خلق"

  پست  admin
  دشمنی با خلق با شعار "خدمت به خلق"
  مثال کوچک به رویت روزنامۀ آن زمان
  بدون شک وشبه دوران حکمروایی حفیظ الله امین و امینی ها، از جملۀ سیاه ترین دورۀ های در تاریخ معاصر کشور است که پیامدها، پسکشک ها ومصیبت های بعدی آنرا تا حال "خلق" احساس مینمایند وتاوان ماجراجویی، حماقت وخیانت دشمنان "خلق" را می پردازند. اعتراف دستگاه استخباراتی حفیظ الله امین به کشتن بیش از 12000 هموطن، گواه این مدعاست (لیست های آویزان شده بر پنجره  احاطه وزارت داخله در ماه میزان 1358). با این شمار کشته شدگان، باید رقم نامعلوم  دیگری از قربانیان آن  دولت بگیر وببند را نیز اضافه کرد که تا حال زنده ومرده آن معلوم نگردیده است.
  قابل یادآوری است که منظور از "دوران سیاه حکمروایی امین"، تنها دوران سه ماه اخیر فرمانفرمایی عام وتام او نیست؛ زیرا حفیظ الله امین در نخستین ماه های بعد از هفتم ثور 1357، بعد از نقض اصول وحدت حزب و جابجایی مهره های دست آموز وقابل اعتماد خویش و کشیدن خط بطلان بر اصول رهبری جمعی، به عنوان "قوماندان سپیده دم انقلاب"، فرمانروای اصلی ویکه تاز در همه عرصه های نظامی، استخباراتی، اقتصادی و طراح پشت پرده "فرامین گوناگون آشوب ساز" در کشور بود. مصداق این ادعا را میتوان در کتاب های محترم دستگیر پنجشیری و صالح محمد زیری دو عضو بیروی سیاسی آنزمان خواند و درک کرد.
  ضرور است اضافه نمایم که ازجمله بزرگترین جفاها وخیانت های امین وامینی ها در مقابل "خلق"، بی احترامی هدفمنددر مقابل معتقدات ومقدسات آنها بود که با این شیوه، زمینه را برای بغاوت ونافرمانی "خلق " مساعد ساختند و بهانۀ را برای نیروهای ارتجاعی وحامیان منطقوی و بین المللی آن فراهم نمودند. به طور نمونه بریدۀ از روزنامۀ انیس مورخ 16 ثور سال 1357برای داوری شما گذاشته میشود تا با مطالعۀ آن به ابعاد پلانها، خیانت ها و اهداف امین و امینی ها آشنا شوید. در این نامه که 9 روز بعد از قیام هفت ثور از جانب "فخرالمشایخ میاگل جان صاحب تگاب" عنوانی سران دولت نگاشته شده؛ آرزوی پیرزوی و موفقیت برای نظام تازه شده است.
  سیر بعدی حوادث نشان داد که با گذشت مدت کوتاهی در نتیجه اعمال تحریک آمیز امینی ها، میاگل و شماری دیگری از رهبران مذهبی به صف مخالفین دولت پیوسته وبا فرار کتلوی به پاکستان، زمینه های بعدی بحران و جنگ را در کشور مساعد ساختند. منظور از اینگونه اقدامات تحریک آمیز این بود تا مردم بیشتری مجبور به ترک خانه و کاشانه شده وبرای نجات سر به پاکستان پناه برند و باعث تقویت نیروهای در حال تشکیل شررافگن شوند و تبر حامیان بین المللی ارتجاع را دسته دهند.
  عملکرد آن دولت ومدارک بجا مانده از آن، نشان میدهد که  یکی از مشوقین وحامیان اصلی واساسی  حفیظ الله امین در جهت اقدامات عجولانه، تحریک کننده وانتقامجویانه برعلیه شخصیت های مذهبی و قابل احترام نزد "خلق"، سلیمان لایق  فرزند ملا عبدالغنی بود. ( برای شناخت نقش فتنه انگیزانه ملا غنی سلیمانخیل بازوی دست راست ملای لنگ در بغاوت برعلیه دولت امانی. مراجعه شود به کتاب"اسلام و سیاست در افغانستان" نوشته استااولسن Asta Olsen دانشمند دنمارکی و "کتاب افغانستان، "اسلام و نوگرایی سیاسی" اثر اولیویه روآ Olivier Roy  دانشمند فرانسوی)
  روح قربانیان دوره سیاه حکمروایی حفیظ الله امین شاد و نفرت همیشگی مردم، همراه پیروان او باد.


   


  مُشاطرة هذه المقالة على: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

  لا يوجد حالياً أي تعليق


   اكنون الجمعة 20 يوليو 2018 - 3:03 ميباشد